Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » NimnuL 08:10
 » Carat 08:10
 » Dexter 08:09
 » Dhoine 08:05
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26

 Dzisiaj przeczytano
 41733 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pytanie odnośnie przeniesienia Boot sectora z dysku na dysk ... , Muchomor 8/07/02 11:48
... wiem, że brzmi mętnie ale już tłumaczę o co chodzi.
Mialem na kompie 2 systemy na 2 dyskach. Pierwszy master miał W98se zainstalowanego, a na secu mam postawiony W2000. Bootują się z pierwszego, boot manager z W2k se tam siedzi. Teraz problemik: W98 przestałem w ogóle używać więc chcę go wywalić i myślę żeby z dysku drugiego zrobić pierwszy. Co zrobić żeby zaczął być bootowalny i W2000 mógł już samodzielnie wstawać ze swego dysku. Czy można to załątwić beZ stawiania W2k od nowa? Pomoże mi jakiś RanishPM czy coś innego?

Stary Grzyb :-) Pozdrawia
Boardowiczów

  1. MBR -> inny dysk , bartiin 8/07/02 13:40
    1. podłączasz dysk z win2k na masterze i odpalasz kompa
    2. wkładasz płytkę (bootowalną) z instalacją wina2k (mozesz też użyć dyskietek startujacych ale długo trwa ładowanie ja nie polecam) i po kilku ekranach powinieneś znaleźć opcję REPAIR.
    3. jak będziesz w trybie poleceń do wciskasz numer dysku na którym masz win2k (w twoim przypadku nr. 1) i wpisujesz haslo administratora (jeśłi oczywiście je wcześnie ustawiałeś)
    4. następnie wpisz kolejno:
    - fixboot
    -fixmbr

    oka to wsio po resecie powinien sie odpalić win2k

    "Grzyb Raczy Wiedzieć Kto To"

    1. Dzinex serdeczne temu panu ... , Muchomor 8/07/02 16:36
      ... nie wpadlem na to. Najprostsze = najskuteczniejsze. Zara poprobuje.

      Stary Grzyb :-) Pozdrawia
      Boardowiczów

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL