Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » NimnuL 08:10
 » Carat 08:10
 » Dexter 08:09
 » Dhoine 08:05
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26

 Dzisiaj przeczytano
 41944 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Domowa sieć i "zastygający" komp. , zeb 8/07/02 12:32
Kiedyś już pisałem, o tym problemie. Mam dwa kompy w domu połączone skrętką. Wszystko chodzi ok aż do momentu gdy wyłączę jednego kompa - wtedy drugi jakby "zastyga" - nie jest to BSoD ale komp po prostu przestaje reagować. Na obu kompach instalowałem na nowo system (win 98se) ale nie dało to żadnych rezultatów> Komp nr 1 zawiesza kompa nr 2 - na odwrót (kiedy wyłączę kompa nr 2) nic się takiego nie dzieje. Dodam tylko, że kiedyś nie działo się coś takiego. Czy ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem. Z góry wielkie dzięki.

Zack

  1. Podejrzewam że jedynym rozwiązaniem jest , sebtar 8/07/02 12:45
    instalacja naprawdę sieciowego systemu (2k, XP) bo jak i dlaczego działa albo dlaczego nie działa sieć w Win98 to tego nikt nie wie (przynajmniej ja się tego nie dowiedziałem).

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

  2. moze... , xmac 8/07/02 15:08
    ...to wina sterownikow od kart sieciowych, albo i same sieciowki
    sproboj je przelozyc w slotach, a jesli sa od roznych producentow lub wersjach to przeloz z 1 komputera do 2
    mozesz tez sprobowac pozyczyc od kogos sieciowke i zobacz czy wtedy dziala
    jesli nie to chyba bedziesz musial zmienic system operacyjny

    dual&mobile power
    XMAC

    1. Tylko uważaj, bo jak je przełożysz , sebtar 8/07/02 17:35
      w slotach to ani na jednym ani na drugim kompie Ci może sieć nie działać.

      Demokracja to władztwo intrygantów,
      wybieranych przez głupców.

      1. to sie zgadza , xmac 8/07/02 18:00
        ale bez ryzyka nie ma efektow
        poza tym jest to mniej ryzykowne niz reinstalacja systemu

        dual&mobile power
        XMAC

        1. W moim wypadku pomogła jedynie , sebtar 8/07/02 22:59
          reinstalacja Win98.

          Demokracja to władztwo intrygantów,
          wybieranych przez głupców.

  3. moze konflikt , coobav 8/07/02 20:44
    IP ?

    Lenovo X1 Nano, HP Zbook G5
    Legion5 R7-5800H, RTX3060

    1. Tzn ? , zeb 8/07/02 21:36
      Na jednym kompie jest 192.168.0.1 a na drugim 192.168.0.2

      Zack

      1. wiec to nie to. , coobav 8/07/02 22:12
        Sprawdz jeszcze protokoly sieciowe, zostaw jedynie tcp/ip

        Lenovo X1 Nano, HP Zbook G5
        Legion5 R7-5800H, RTX3060

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL