Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » NimnuL 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23

 Dzisiaj przeczytano
 49762 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Dioda - Aby swieciła i gasła. , glewik 9/07/02 18:04
Co musze kupić (ile by to kosztowało) aby dioda świeciła np. 1 sek. i gasła na 1 sek. dodam że dioda jest 5 V.
p.s.
aff korcz lama ze mnie w tym temacie wiec prosze sie nie smiac.

Pełnie bytu osiągniemy w nicości
istenienia. /glewik

  1. a dlaczego akurat takie czasy? , XTC 9/07/02 18:13
    zapytaj w sklepie elektronicznym o "diody mrugajace" - maja zintegrowany uklad...
    a jak nie - to masz tysiace mozliwych kombinacji (no moze przesadzam) od prostego multiwibratora bistabilnego (ktorego zastosowania sa w gazetkach el. mnozone w dziesiatkach:) po uklady licznikowe... tak czy owak na stronach z ukladami el. znajdziesz mnostwo rozwiazan Twego problemu (tylko powiedz dla zaspokojenia ciekawosci dlaczego akurat takie czasy???:)

    Linux

    1. Najlepiej coś na NE555 , sebtar 9/07/02 18:15
      zrobić. Mrugałkę jeśli dobrze pamiętam można zrobić na podstawie schematu aplikacyjnego w katalogu.

      Demokracja to władztwo intrygantów,
      wybieranych przez głupców.

    2. czasu byly podane przykladowo , glewik 9/07/02 18:40
      nawet napislem "np."

      Pełnie bytu osiągniemy w nicości
      istenienia. /glewik

    3. wiem ze sa wyszukiwarki , glewik 10/07/02 00:08
      www ale jak jestesmy juz przy tym temacie to czy moglbys mi podac adresy www najlepsiejszych stron w tej tematyce ??

      Pełnie bytu osiągniemy w nicości
      istenienia. /glewik

    4. chyba jednak nie bistabilny , irbar 10/07/02 08:47
      tylko astabilny, bo w bi... potrzeba impulsu przełączającego z jednego stanu w drugi, ale nie ważne.
      Chciałem znaleźć coś w sieci, ale mi nie wyszło. Idź do biblioteki albo czytelni, poproś o książkę o podstawach elektroniki i znajdź opis układu na NE555, UCY 7400, lub na tranzystorach. ukłądy są proste jak dupa węża, więc nie powinny ci sprawić problemu. Jeśli nie chce ci się szukać, to na jutro mogę przynieść jakieś obrazki, bo mam w domu.
      HOWGH

      [Admin: Skasowano]

      1. link , irbar 10/07/02 08:58
        http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~jamro/tc/555.doc
        może Ci pomoże, jeśli nie będziesz wiedział o sssoooo choooozzzziiii to mail:

        [Admin: Skasowano]

  2. Albo multiwibrator , palioza 9/07/02 23:44
    2 tranzystory, 2 kondziole, 2 opory i dziala :)

    Uczyń coś idiotoodpornym, a ktoś
    stworzy lepszą wersję idioty.

    1. jasniej , glewik 10/07/02 00:05
      jak mozna

      Pełnie bytu osiągniemy w nicości
      istenienia. /glewik

      1. Wysle Ci na maila skana mojego odrecznego rysunku :) , palioza 10/07/02 10:59
        j.w.

        Uczyń coś idiotoodpornym, a ktoś
        stworzy lepszą wersję idioty.

  3. Jez.. , Umek 11/07/02 00:51
    jak się nie znasz to kup diodę migającą. Podłączasz, sama miga i tyle. A tak - kombinacje, kombinacje....

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL