Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 10:46
 » Artaa 10:44
 » 247 10:41
 » ziemoone 10:17
 » nth4 10:16
 » ToM78 10:11
 » PeKa 10:09
 » Kenny 10:05
 » Pietka 10:03
 » leosh 09:52
 » Demo 09:52
 » Bonifacyz 09:50
 » jablo 09:48
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24

 Dzisiaj przeczytano
 58988 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Naped dvd zawiesza system przy kopiowaniu :( , 1Majkel 9/07/02 22:12
Witam,
mam problem z napedem DVD - ROM, model AOpen DVD-1040 PRO, otoz sprawa wyglada tak, ze gdy cos instaluje/ zrzucam plyte do obrazu na hdd (dane /muzyka) zdarza sie, ze wywala sie calkowicie system (Windows 98 SE), po prostu pojawia sie niebieski ekran (bez zadnych napisow "system zajety", badz "krytyczny wyjatek", po prostu niebieski ekran).
Jedyne co wtedy pozostaje to restart.

Kupilem ten naped uzywany, jest on z grudnia 1999 roku, posiada DMA, i jest ono aktywowane w systemie, plik wymiany (jesli to jest istotnie jest ustawiony domyslnie, chociaz to samo ma miesjce, gdy ma zdefiniowany rozmiar).

W ustawieniach Panel sterowania - System - zakladka system plikow - CDROM: "dodatkowy rozmiar poamieci podrecznej" jest ustawiony domyslnie, czyli "duzy", a opcja "optymalizuj dostep dla..." jest ustawiona rowniez domyslnie czyli " poczwornej predkosci lub szybszy".

jaka moze byc przyczyna tego, ze ten naped zawiesza system ?

http://www.F22TAW.prv.pl

  1. zadna pomoc ale , glewik 9/07/02 22:57
    czy w innym os ma to tez miejsce ?

    Pełnie bytu osiągniemy w nicości
    istenienia. /glewik

  2. a próbowałeś , Budasty 9/07/02 23:05
    z wyłączonym dma?

    1. bez DMA jest ok ale przeciez....... , 1Majkel 10/07/02 00:27
      Zrobilem szybki test (na ktorym sie wczeniej sypal system) i przy wylaczonym DMA wszystko jest ok.

      No tak, mozna powiedziec, ze naped nie jest DMA, ale przeciez wg specyfikacji jest....

      http://www.F22TAW.prv.pl

      1. nie tyle, ze nie jest DMA , bajbusek 10/07/02 11:36
        ale kontroler na plycie tak uwaza i kropka :(

  3. a moze naped ma trzepnieta elektronike , Outsider 9/07/02 23:44
    i poprostu swiruje. Ale aby to wykluczyc najlepiej sprawdz go na innym kompie.

    Okiełznany Ukierunkowany Twór
    Sometimes Informatycznie
    zDEspeRowany...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL