Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wedelek 20:54
 » MARC 20:42
 » gromki_86 20:36
 » Subvoice 20:33
 » ulan 20:20
 » NWN 20:16
 » KHot 20:08
 » Dexter 20:04
 » Markizy 19:58
 » Hitman 19:50
 » Sherif 19:47
 » bmiluch 19:34
 » GLI 19:28
 » MARtiuS 19:18
 » hokr 19:07
 » piszczyk 19:04
 » rooter666 19:00
 » Artaa 18:57
 » Kenny 18:54
 » Liu CAs 18:53

 Dzisiaj przeczytano
 47989 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Ukradzione konto e-mailowe?!?! , M@riaN 14/07/02 00:40
Dostałem maila z mojego konta mimo, że go nie wysyłałem do siebie (skomplikowane co?). W treści tego maila ktoś straszy mnie, że skasuje mi konto albo zmieni hasło. Tak więc mam pytanie czy jest możliwość sprawdzenia czy to jakiś perfidny kawał czy to prawda? Jednak wydaje mi się, że to kawał (przynajmniej po analizie nagłówka na podstawie ostatniego CHIPa). Sami go oceńcie:

Return-Path: <marian
Received: from rekin.go2.pl (rekin.go2.pl [212.126.20.3])
by outbound SERVER; Thu, 11 Jul 2002 01:12:38 +0200
X-mf: first3.pl v0.4
Received: by rekin.go2.pl (Mailer_v2.01)
id ED612C41A; Thu, 11 Jul 2002 01:12:37 +0200 (CEST)
Delivered-To: marian
Received: from worldcomputers.com (dzwon-0209434-warszawa-ppp-139.anonymous.dialup.atcom.net.pl [217.197.163.139])
by rekin.go2.pl (Mailer_v2.01) with SMTP id 3BA92C418
for <marian Thu, 11 Jul 2002 01:12:37 +0200 (CEST)
From: marian
Date: Xr, 03 lip 2002 01:13:38 -0600
X-Mailer: EBT Reporter v 2.x
To: marian
Subject:
Message-Id: <200

===V
....//
..:: GG 1641160 ::..

  1. sprawdź konto na interii... , XTC 14/07/02 01:37
    powinieneś też "od siebie samego dostać"...

    Linux

    1. dostałem , M@riaN 14/07/02 02:06
      Dzięki. Tak myślałem, że to joke, ale w dzisiejszych czasach nigdy nic niewiadomo.
      BTW możesz mi powiedzieć jak to się robi? Ten koleś co mi to wysłał ma konto

      ===V
      ....//
      ..:: GG 1641160 ::..

      1. to... , XTC 14/07/02 02:13
        tzw. "fake mail" - tak naprawde klient poczty wysyłając - zwykle zauważ nie potrzebuje mieć wpisanego hasła...
        a to znaczy, że serwer nie wymaga najmniejszego uwierzytelniania...
        sam klient poczty - też nie robi czarów... przesyła komendy do serwera smtp...
        logując się telnetem na adres serwera poczty - na standardowy port nr 25 możesz "zasymulować" prawie dowolną pracę klienta - czyli wpisać wszystkie dane... oczywiście Twoja lokacja skąd się tam łączysz będzie zalogowana na serwerze więc to tylko "zabawa" - musiałbyś sprytniej wychodzić niż - jak ja to zrobiłem - z domowego adresu ... /tyle, że ja wiedziałem po co to robię - dlatego tak zrobiłem :) /
        polecam podstawowe artykuły z www.hacking.pl - tam znajdziesz takie rzeczy - a reszta przyjdzie z czasem i innymi źródłami ...

        Linux

        1. dzięki za wyjaśnienie , M@riaN 14/07/02 03:01
          Przed chwilą sam na to wpadłem. Zrobiłem sobie konto bez hasła tylko z adresem e-mail i SMTP i działa.
          Człowiek uczy się całe życie.
          Pozdrowienia.

          ===V
          ....//
          ..:: GG 1641160 ::..

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL