Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » rooter666 14:39
 » cVas 14:27
 » Menah 14:01
 » DJopek 13:54
 » Artaa 13:44
 » ripek 13:38
 » rainy 13:37
 » Visar 13:35
 » burz 13:25
 » alkatraz 13:12
 » Hitman 13:01
 » KHot 12:58
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Bonifacyz 12:09
 » Liu CAs 12:00
 » Ramol 11:51
 » metacom 11:32

 Dzisiaj przeczytano
 45472 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Sieć Lokalna , blimek 20/08/02 22:57
siec jak siec chodzi na sdi na Dystrybucji linuxa Debian czy jakos tak, wszystko fajnie internecik pomyka jak trzeba.
Jednak jest problem, Strasznie ciężko się ściąga pliki od innych użytkowników sieci (udostepnione) trwa to sporo sciagam od godziny do dwóch jeden film 700 mb. A powinno byc 10 mb na sekundę i czemu tak jest ?

twojepc - forum światopoglądowych ekspertów

  1. jak to zwykle bywa , Star-Ga-Te 20/08/02 23:16
    teria rozmija się z praktyką. Na Ethernecie zwykle osiągasz transfery rzędu 300-400 kB (bajtów) na sekundę.
    Długo opowiadać, dlaczego. Szukaj informacji o CSMA/CD,
    jeśli interesują Cię szczegóły techniczne i teoria.

    --
    Informatyka jest nauką doświadczalną.
    Dzięki AI jeszcze bardziej.

  2. może dlatego , PKort 20/08/02 23:25
    że macie wielu uzytkowników podpiętych do jednego huba? Wtedy mogą się takie kwiatki pojawiać...

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

  3. zmieńcie , mirkrup 21/08/02 10:45
    HUBa na SWITCHa - powinno pomóc, sprawdź, czy karty sieciowe mogą pracować w Full-Duplexie, no i oczywiście powinny być 100 Mbitowe.

  4. nie 10 Mb na sek a 10 Mbit na sek , XiSiO 21/08/02 15:53
    czyli podziel przez 8 :) chyba ze masz karty 100 Mbit/sek wtedy wyjdzie ci wiecej 10x ale w teorii w praktyce musza pracowac w full duplexie, pozatym wymien na switch jak chcesz uzyskac taka predkosc bo wolny hub i duzy plik to smierc.

    "Przyjaźń - bezcenna za wszytko inne
    zapłacisz adeną" (C) XiSiO

    1. sprostuję... :) , Star-Ga-Te 21/08/02 22:21
      Ręce opadają... przecież Mb to właśnie mega BITY,
      a MB, to mega BAJTY!
      Poza tym dlaczego karty setki miałyby chodzić szybciej, jeśli hub jest dziesiątka? Karty ustawią się w tryb 10Mbps i tak będzie sieć pracować. Jak chcesz szybciej, to hub, lub lepiej switch setka.
      W czasach, gdy powstawał Ethernet (dziesiątka) plik wielkości 600MB był taką abstrakcją, jak dziś 600TB (tera bajtów) :) więc nie dziw się, że kopiuje godzinę :P

      --
      Informatyka jest nauką doświadczalną.
      Dzięki AI jeszcze bardziej.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL