Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Sherif 17:24
 » cVas 17:22
 » Emios 17:19
 » Dexter 17:08
 » wrrr 17:08
 » zibi13 17:06
 » XepeR 17:02
 » AfiP 17:00
 » Raist 16:50
 » Armitage 16:49
 » Artaa 16:48
 » DJopek 16:42
 » piszczyk 16:37
 » jablo 16:36
 » GULIwer 16:29
 » KHot 16:11
 » Fl@sh 16:00
 » abes99 16:00
 » acd 15:52
 » Liu CAs 15:38

 Dzisiaj przeczytano
 54207 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Uziemnienie kompa , Babek 21/08/02 22:45
Mam pytanie czy powinno się omputer uzemiać ? poprowadziłem sobie kabelek jest OK ale jak podłącam do obudowy to się iskrzy lekko ??!!! , Przykaładająć próbmierznik ( czy jak tam to się zwie urządzenie do sprawdzania czy w gniazdku jest faza czy masa) pokazuje ze jest na obudowie prąd !! słąby ale jest . z reszta nie tylko na moim kompie chyba w każym tak jest, więc pytanie czy można uziemić tego kompa chociąz podaczas podłaczenia masy przeskoczy iskierka ??? czy nie będzie jakoś obciążać kompa ??

  1. można a nawet trzeba , Magnus 21/08/02 23:39
    to napięcie co masz na obudowie to jest głównie przez monitor ale też przez inne sprzety (u mnie też skaner).
    Na moim kompie jest około 70V napięcia ale nie prądu dlatego nie kopie. Uziemiłem go do kaloryfera co okazało się b.dobrym rozwiązaniem bo opornośc uziemienia wynosi 7 ohm na max. 20 ohm dopuszczalnej normy.
    Ważne jest aby nie zrobić petli masy czyli jak uziemisz kompa to wszystko co jest do niego podłaczone (wzmacniacz itp) już nie uziemiaj bo może być taki efekt że będziesz słyszał w głośnikach przydźwięk o niskiej czestotliwości. Pozatym zobacz do archiwum ten temat już był omawiany a także chyba na benchmarku był artykół o uziemianiu kompa.

    1. a to spoko , Babek 22/08/02 12:46
      bo bałem się aby nie przeciązyć np zasilacza czy cholera wie czego (2 zasilacze juz mi padły więc nie chce ryzykować a koledze non stop modem siada jak burza idzi sugerowałęm mu juz uziemienie ale czy to by mu pomogło czy jeszcze bardziej zaszkodziło ) .To spoko podłączam do obudowy zobaczymy. dzięki za pomoc

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL