Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wolf 20:03
 » MARtiuS 20:02
 » dugi 19:59
 » ngP 19:55
 » Kenny 19:43
 » luzak2363 19:40
 » Menah 19:30
 » emigrus 19:28
 » cVas 19:27
 » zibi13 19:14
 » Zibi 19:11
 » GLI 18:49
 » PeKa 18:35
 » rooter666 18:26
 » KHot 18:22
 » Sherif 18:21
 » Hitman 18:20
 » Rafael_3D 18:11
 » acd 18:11
 » hokr 17:42

 Dzisiaj przeczytano
 61163 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

linux i vaio , marta 22/08/02 23:27
witam,
1.mialam zainstalowany WinMe, potem zainstalowalam Red hat 7.2, wybralam GRUB, generalnie zostawilam dmyslnie, zmienilam tylko, zeby domyslnie ladowal sie DOS. Niestety teraz laduje sie tylko windowsMe, nie ma wybrou. Moge wlozyc plyte do cd-rom wejsc przez linux rescue ale co dalej?
2. drugi problem to sony vaio PCG-505TS, stary model i nie mam do niego zadnych sterownikow, stad to winMe, nie mialo jednak do portu IEE 1394, nie pasuje systemowy domyslny, w sieci prawie nieprawdopodobne jest znalezc orginalne sterowniki, ,moze ktos mi jakos pomoc?

dzieki
m.

marta

  1. taaa , Ranx 23/08/02 08:34
    1: gruba nie pomne teraz..
    2: na szybko http://vcl.vaio.sony.co.jp/index.html
    cos tam jest ino znaczki paskudne. moze cos sie znajdzie:)

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  2. GRUBa: , PKort 23/08/02 12:25
    Przy wyborze systemu wyłącz odliczanie czasu, wciśnij "e" (edit), wpisz odpowiednie parametry ładujące linuxa, zabootuj "b", a potem wyedytuj pilk /boot/grub/menu.lst i na koniec odpal "grub-install /dev/hdxxx" - gdzie xxx jest odpowiednią literką - a,b,c,d,e,f,g,h...

    Heavy Metal or no metal at all
    whimps and posers - Leave the Hall !!

  3. grub , marta 23/08/02 12:59
    Niestey ja nie mam zadnego wyboru systemu, od razu mi sie laduje winMe. Jedyne co moge zrobic to wlozyc plytke z instalka i odpalic w trybie linux rescue...
    dzieki

    marta

    1. wygląda że ME wyżarły GRUBa z MBR , j23 23/08/02 14:02
      Nie wiem jak RH7.2 ale w Mandrake można z CD w trybie rescue odpalić GRUBa. Pewnie w RH7.2 jest podobnie (możesz też pożyczyć CD z MDK lub zrobić dyskietkę z GRUBem). Dalej jak radził PKort, albo nawet prościej-skoro poleciał tylko GRUB w MBR, w minishellu GRUBa podaj ścieżkę do root (numery są liczone od 0). Działa help i autouzupełnianie. Potem wystarczy install /dev/hdxy (bez grub bo to shell gruba) bo ustawienia weźmie z /boot/grub. Gdyby ustawienia były skopane, możesz w rescue skopiować pliki gruba na dyskietkę do /boot/grub, z shella gruba dać install /dev/fd0 i na dyskietce wyedytować menu.lst (dyskietka może być FAT, ext2 i inne). W starszych wersjach GRUB dało się też bezpośrednio bootować z shella gruba odpalonego pod linuksem.

      Dumny nosiciel moherowego beretu!
      Me gustan tomar mis copas
      Żubrówka es lo mejor!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL