Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06
 » @GUTEK@ 23:03
 » rooter666 22:48
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » elliot_pl 22:40
 » GLI 22:32
 » Agnes 22:24
 » ManiusNG 22:22
 » globi-wan 22:19
 » Armitage 22:09

 Dzisiaj przeczytano
 54131 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

ludzie pomocy - podłączanie modemu ISDN , walczy 4/09/02 11:26
1.Jest mieszkanie w który dotychczas używano telefonu ISDN. W tym mieszkaniu jest gniazdko ISDN w ścianie (na oko wygląda identycznie jak RJ-45), telefon podłączony do niego działa, modem ISDN do niego podłączony wyświetla komunikat "linia ISDN nieaktywna"

2.sprawdzałem ten modem w zaprzyjaźnionej firmie z tym że tam jest to inaczej wszystko podłączone: jest gniazdko w ścianie (zwykłe telefoniczne nie ISDN) idzie z niego kabelek do urządzenia o nazwie Aethra a modem ISDN podłączam do Aethry tym kablem identycznym jak RJ-45 i wszystko działa bezproblemowo.

pytanie:
czy aby skorzystać z modemu ISDN jest konieczne urządzenie Aethra czy tam gdzie działa telefon ISDN powinien działać też modem ISDN (w tym samym gniazdku)???. Proszę o odpowiedzi jak najbardziej przejrzyste bo od wielu lat jadę wyłącznie na stałych łączach lub na dial-upie i z tym #@$%&@ ISDN nie mam doświadczenia.
PS
Modem to Teles na USB (instaluje się prawidłowo w systemie)

...brzydki jak noc ale za to nadrabia
brakiem inteligencji...
...nie mam na nic czasu....

  1. zawsze musi byc , capri 4/09/02 12:20
    zakonczenie NT!!! niewazne czy aethra, czy inny Siemens... nie ma zakonczenie NT, nie ma ISDN... i raczej nic do gniazdka w scianie bez zakonczenia NT nie podlaczaj - ~100V.

    Quidquid latine dictum sit,
    altum videtur

    1. czyli , walczy 4/09/02 12:27
      jeśli w tym mieszkaniu działa linia telefoniczna ISDN to to urządzenie gdzieś musi być ????

      ...brzydki jak noc ale za to nadrabia
      brakiem inteligencji...
      ...nie mam na nic czasu....

      1. jezeli jest to ISDN , capri 4/09/02 17:26
        to musi byc.. moze to gniazdko jest podpiete pod wyjscie analogowe? W zakonczeniu masz dwa wyjscia analogowe i dwa cyfrowe - modem podlaczasz ov korz do wyjscia cyfrowego.

        Quidquid latine dictum sit,
        altum videtur

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL