Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06
 » @GUTEK@ 23:03
 » rooter666 22:48
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » elliot_pl 22:40
 » GLI 22:32
 » Agnes 22:24
 » ManiusNG 22:22
 » globi-wan 22:19
 » Armitage 22:09

 Dzisiaj przeczytano
 54127 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Technologie 3D na strony WWW (VRML, Cult3D, ...)? , pachura 4/09/02 14:14
Czesc,

Czy ktos moze orientuje sie jakie technologie 3D sa w tej chwili stosowane
na stronach WWW? Chcialbym u siebie na stronie umiescic jakies male okienko
z trojwymiarowymi modelami aut, ktore user moglby sobie obracac. Zalezy
mi na tym zeby technologia byla darmowa (a przynajmniej sam plugin).

Wyobrazam to sobie tak: modeluje obiekcik z teksturami w 3D studio,
konwertuje na jakis specjalny format i embeduje w HTML-u. User wchodzi
na stronke, plugin sciaga mu sie automatycznie (jak w przypadku Flasha)
no i pojawia sie ladne okienko z moim obiektem 3D, najlepiej akcelerowane
sprzetowo przez DirectX/OpenGL.

Jesli ktos korzystal z takich rzeczy jak VRML (to jeszcze zyje?) albo
Cult3D, prosze o jakies info - z czym to sie je...

PS. Interesuja mnie tez technologie "udajace" trzeci wymiar - typu
Swift3D/Plasma zamieniajace trojwymiarowe animki na plaskie Flashe czy tez
interaktywne panoramy w QTVR. Applety Java. Spotkalem sie tez z grami 3D
w Macromedia Directorze.

Slowem - interesuje mnie wszystko w temacie "3D na www" ;)))

Dzieki za info!

  1. ... , MARC 4/09/02 21:42
    Zobacz Adobe Atmosphere, ktora wprawdzie nie jest jeszcze w pelni gotowym produktem, ale na stronach Adobe mozna sie juz tym pobawic. Choc do prezentacji modeli, to sie chyba nei nadaje, ale to naprawde swietne 3D na strone internetowa.

    Pozdrawiam
    MARC

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL