Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19
 » PeKa 12:14
 » CiAsTeK 12:12
 » Syzyf 12:11
 » burz 11:59
 » AdiQ 11:58
 » Dexter 11:57
 » 247 11:57
 » Kenny 11:44
 » Master/Pe 11:43
 » Liu CAs 11:35
 » resmedia 11:34
 » Fight 11:31
 » Ament 11:30
 » malyy 11:30
 » abes99 11:28
 » Markizy 11:24
 » KHot 11:23
 » Tomasz 11:18

 Dzisiaj przeczytano
 65665 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

7 V , Koziol 11/09/02 15:34
Jak polaczyc kabelki by uzyskac 7V na wiatraku. Chce zwolnic volcano7

GG : 1515425
ICQ : 19922002
*CMOK*

  1. archiwum!!! , Ranx 11/09/02 15:38
    poszukac samemu trzeba....
    miedzy zoltym a czerwonym
    zolty jako + czerwony jako -
    albo pomyslec:) zolty = 12V czerwony = 5V
    i teraz odejmowanie:))))))
    pozdrowka

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  2. Bezpieczniej , Yatanza 11/09/02 16:05
    zastosowac rezystor na + okolo 47 do 68 omow/0,5 W, dziala wtedy licznik obrotow na plycie.

    1. Zaden argument , Wolek 11/09/02 17:26
      przy 7V tez dziala miernik obrotow na plycie, a taniej ;)

      Pozdrawiam !

      1. Eeeee... , Maleństwo 11/09/02 17:46
        A ile kosztuje opornik ;-))) Ale lepiej 40-50 niż większy.

        Jak sobie pomyślę jaki ze mnie
        inżynier to aż się boję iść do
        lekarza...

      2. A to ciekawe .... , Umek 11/09/02 23:49
        zawsze działa czy na twojej płycie tylko?!
        Na ilu płytach tak się bawiłeś?!

        1. Na kilku , Wolek 12/09/02 00:15
          Od ECSa, przez epoxa do asusa - 5, czy 7V miernik zawsze dzialal.

          Pozdrawiam !

        2. Potwierdzam , glewik 12/09/02 11:29
          dzialanie na 3 ECS-ach.

          Pełnie bytu osiągniemy w nicości
          istenienia. /glewik

    2. A najbezpieczniej diody prostownicze! , zartie 12/09/02 10:24
      Dają stały spadek napięcia.
      Połącz 2 - 3 sztuki w szereg.

      Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

      1. na 3 bedziesz mial spadek 2.1V , Ranx 12/09/02 11:27
        za malooo:)
        kazda ma kolo 0.7V
        albo rezystor albo kolorki
        nie robmy z tego az takiej sztuki:)

        o roztramtajdany charkopryszczańcu...

        1. Jak nie wystarczy zawsze można czwartą ;-) , zartie 12/09/02 12:01
          Nie kosztuje majątek :-)
          Rzeczywisty spadek na jednej diodzie to 0,75 V (w zakresie 10 - 90 % prądu nominalnego).
          Jestem przeciwnikiem oporników, bo gdy rośnie prąd dają coraz niższe napięcie - efekt jest taki, że od wzrostu oporów ruchu wentylatora (z powodu kurzu, zużycia smaru) do jego zatrzymania jest bardzo krótka droga.

          Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

          1. heheh , Ranx 12/09/02 12:15
            ale jak chcesz spadek 5V to porzebujesz 6,5 diody:)))
            i taka liniijka z diod juz smutno wyglada...:)))
            ale mozna diodami, argument z pradem jak najbardziej sluszny
            pozdrowka

            o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  3. Ostatnio zmontowałem , MTP 13/09/02 08:31
    mały układzik do automatycznej reg temp.
    Działa idealnie tam gdzie obroty wiatraka mogą być mniejsze. Wyślę ci schemat.
    pozdro

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL