Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12
 » Draghmar 23:09
 » ManiusNG 23:00

 Dzisiaj przeczytano
 4056 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

igłówka OKI & rozmyty druk - HLP! , Jaceqp 17/09/02 10:05
Witam, ja do Was znów z problemikiem.
W firmie jest drukarka igłowa OKI 320. Niedawno problem pojawił się z jej wydrukiem. Jest jakby rozmyty (wygląda jakby znaki były drukowane podwójnie z jednoczesnym minimalnym przesunięciem). Może to wina papieru (może tusz się nieco rozmywa), może ustawienie głowicy, zmiana taśmy, może kwestia oprogramowania albo ustawień samej drukarki.
Aha, ważne jest to że drukarka służy do druku faktur, zestawień itp. (papier - składanka). Poza tym ta drukarka jest zainstalowana w innym mieście i nie wiem czy muszę specjalnie jechać żeby ją naprawić czy wystarczy instruktaż telefoniczny jej bezpośredniego użytkownika.

Jeśli macie jakieś obeznanie w igłówkach to proszę o sugestie.

pozdr.
Jaceqp

R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  1. A pytałeś czy... , Umek 17/09/02 10:20
    drukuje tak w pojedynczym przejściu głowicy na 1 wiersz?
    Igłówki mają tryb pracy z podwójnym uderzeniem i może pani Bożence coś się nacisnęło... ?

  2. jeśli o to chodzi... , Jaceqp 17/09/02 10:46
    ... to może wiesz jak to "odwrócić"?

    R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  3. Do wymiany jest "carriage frame set" i , Jan 17/09/02 18:18
    ewentualnie silnik karetki jeżeli ma mocno zużytą żębatkę. W praktyce wystarczy wymienić tą pierwszą część. Możesz także w ustawieniach drukarki (menu) zmienić tryb drukowania grafiki z dwukierunkowego na jednokierunkowy.

    ...

  4. dzięki Wam... , Jaceqp 17/09/02 20:17
    ... za sugestie. Już w zasadzie po problemie. Drukarki nie rozkręcałem, nie dotykałem się głowicy itp. Po prostu zmniejszyłem jakość druku (była ustawiona maksymalna liczba punktów - 20, zszedłem do 12 i jest oki).
    Faktycznie pani Bożenka chyba coś nacisnęłą :P

    pozdr.
    Jaceqp

    R7-3700x/32GB/R6800 16GB

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL