Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » etranger 08:47
 » GLI 08:44
 » Kraszan 08:40
 » cVas 08:37
 » Paweł27 08:33
 » Kenny 08:30
 » Yooras 08:30
 » KHot 08:27
 » Fl@sh 08:22
 » luckyluc 08:21
 » Promilus 08:17
 » DJopek 08:11
 » ini1 08:09
 » Syzyf 08:08
 » rooter666 07:57
 » AfiP 07:55
 » Sherif 07:51
 » RoBakk 07:43
 » kombajn4 07:38
 » Kelso1 07:35

 Dzisiaj przeczytano
 28489 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

SDI+siec+ograniczenie transferu , dynybol 21/09/02 12:46
Od jakiegos tygodnia mam SDI (wielka łaska ze strony tepsy,czekalem 2 lata). Do SDI mam podpieta siec lokalna. Narazie wszystko dziala na XP, ale w jak najkrotszym czasie chce postawic na serwerze linucha. Sprawa jest taka:
chce ograniczyc transfer z internetu bo jak goscie z sieci zaczynaja ciagnac to jest koszmar. W jaki sposob to zrobic, moze jakims programikiem?

Mówiąc "ROZUMIEM" zakladasz, że
wiesz co znaczy rozumieć.

  1. Ograniczanie pasma , xan 21/09/02 15:24
    Pod unixami mozna zrobic cos takiego jak ograniczanie pasma, czyli podzielenie pasma na kilka czesci. Dzieki temu jeden uzytkownik nie moze zawlaszczyc calego transferu dla siebie :-). Mam takie rozwiazanie ale niestety dla FreeBSD. Poszukam, moze da sie przeobic na linucha. W razie czego na priv

    Nie mogę wam pomóc .. jestem pasikonikiem

    1. moge prosic to rozwiazanie ? , guma 21/09/02 23:47
      Ciekaw jestem co to za rozwiazanie, akurat tak sie sklada ze jestem z koniecznosci administratorem :) i ciekawia mnie wszelakie rozwiazania na *BSD, bo glownie tych systemow uzywam. Zapewnie jest to rozwiazanie oparte na dummynet ale z mila checia popatrze jak inna osoba radzi sobie z dzieleniem lacz.

      pozdrawiam

  2. QoS , palioza 21/09/02 15:53
    a blizej na poczatek , to poczytaj o takim skrypcie cbq.init, manual jest w nim :)

    Uczyń coś idiotoodpornym, a ktoś
    stworzy lepszą wersję idioty.

  3. ale , ENGELS 21/09/02 17:12
    Co ty chcesz tutaj dzielić?128kB ....no może na dwóch to jest co podzielić ale na więcej lamersów to i tak będzie koszmar.

    Nie kłócę się z idiotami - ściągną cięna swój poziom i pokonają doświadczeniem...

    1. drobna uwaga , deadly 21/09/02 18:59
      popełniłeś błąd pisząc 128 [kB] (skrót od kilo bajt). SDI może pochwalić się transwerem co najwyzej 115,5 [kbit/s] (kilo bit na sekundę), a to duza różnica zwłaszcza jak do dzielenia.
      nara

      lubię robić nic

    2. No to tym bardziej jest sens , Wolek 21/09/02 19:08
      to podzieli aby jedna osoba nie zabrala calego lacza.

      Pozdrawiam !

  4. jesli dzielic lacze, to TYLKO , josh 22/09/02 02:00
    w taki sposob, zeby program sprawdzal kto korzysta W DANEJ CHWILI z lacza i dzielil je na te osoby...
    adres:
    http://sp9wun.republika.pl/

    tutaj jest program do tego pod linuxa, ale ostrzegam, ze trzeba sie troche znac na linuxie, zeby to zainstalowac!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL