Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Artaa 12:03
 » Liu CAs 12:00
 » Bonifacyz 11:58
 » cVas 11:57
 » Ramol 11:51
 » DJopek 11:39
 » metacom 11:32
 » Guli 11:27
 » PeKa 11:21
 » KHot 11:14
 » rooter666 11:11
 » dugi 10:50
 » Dexter 10:49
 » McMi21 10:45
 » malyy 10:33
 » JE Jacaw 09:43
 » szczebel 09:40
 » @GUTEK@ 09:37
 » Majster 09:22
 » jablo 09:17

 Dzisiaj przeczytano
 38055 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

serw Novella i skanowanie plików itp. HLP! , Jaceqp 23/09/02 13:03
Witam all...
No cóż, wiem że ostatnio często mam jakiś problem ale tak to już bywa :)
Tym razem chodzi mi o zeskanowanie dysku w serwerze pracującego pod Novellem. Dysk jest tylko jeden. Oczywiście SCSI (poj. 40GB). Ponieważ mam na nim taką własną bazę danych (projekt) po kilku miesiącach zaczęły się pojawiać błędy (pewnie indeksy plików zaczęły się krzaczyć) - nie ukrywam że na moim serwku też już było kilka resetów. No i teraz tak:
- czy żeby przeprowadzić skanowanie dysku (chyba pełne - defragmentacja itp.) mogę skorzystać z dyskietki systemowej win98 i po zbootowaniu z niej odpalić scandiska itp?
- czy jako że jest tam novell nie da się odpalić fat'owskiego chyba ScanDiska?

Bo normalnie w np. dosie mogę wpisać "scandisk" albo np."chkdsk" i wszystko gra, tylko nie wiem czy zadziała to na dysku z novellem w roli głównej.

Mam nadzieję, że mniej więcej czaicie o co mi chodzi... PLZ o info.

pozdr.
Jaceqp

R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  1. ale przywaliłes , Micky 23/09/02 14:59
    na partycji Novell'a możesz tylko odpalić vrepair, ale naprawić wolumin (z opisu wynika że masz tylko jeden - SYS) możesz dopiero po odmontowaniu w/w. Najlepiej odpalić system bez załadowania autoexec'a i naprawić dysk, poza tym sprawdź czy nie masz przeadredowanych blokow (Redirected blocks lub Used hot fix blocks) - jeżeli tak to masz uszkodzony dysk.

  2. wejdz sobie tu: , doopeczka 23/09/02 15:13
    http://www.portlocksoftware.com/download.htm

    i sciagnij i uzyj :)

    pozdro

    McDoopeczka

    1. ciekawe , mirkrup 24/09/02 12:14
      programiki - tylko te ograniczenia go 1 GB :(

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL