Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » McMi21 14:59
 » Star Ride 14:57
 » Liu CAs 14:55
 » KHot 14:54
 » cVas 14:52
 » Artaa 14:46
 » rooter666 14:39
 » Menah 14:01
 » DJopek 13:54
 » ripek 13:38
 » rainy 13:37
 » Visar 13:35
 » burz 13:25
 » alkatraz 13:12
 » Hitman 13:01
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Bonifacyz 12:09

 Dzisiaj przeczytano
 45815 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Radeon 8500 (CLUB 3D) i problem :-/ , josh 24/09/02 12:01
hej!
kumpel kupil wczoraj Ati Radeon 8500 Club 3D no i zainstalowal sterowniki z plytki (wersja 6014). No, ale nie wszystko na tych sterownikach dziala dobrze, wiec sciagnalem mu najnowsze CATALYST 6166. Przy okazji sobie tez zainstalowalem te stery (mam radeona 7500) i wszystko na nich dziala wysmienicie u mnie.
Dzisiaj poszedlem do niego, po instalacji tych sterownikow komputer sie zawiesza jak tylko odpali sie cokolwiek, co korzysta z grafiki 3D. Nawet raz zawiesil sie w trakcie klikania w ikonki na pulpicie.

CO TO MOZE BYC?? Dlaczego na najnowszych CATALYST'ach komputer swiruje?
Zestaw to: Duron 750MHz, WindowsXP swiezo zainstalowany, 512MB SDRAM 133MHz, plyta na KT133. Zasilacz 235W

Myslimy, ze to moze byc wina zasilacza, ale gdyby tak bylo, to na starych sterownikach tez by byly problemy :-/

  1. wyłaczyc , NimnuL-Redakcja 24/09/02 13:16
    AGPx4 w BIOSie, jakies Via inne zainstalowac ...
    na razie tyle ...

    Gdyby nie wymyślono elektryczności,
    siedziałbym przed komputerem przy
    świeczkach.

    1. probowalem , smooker 24/09/02 21:59
      niestety nie daje rezultatu...

  2. a nie odbije sie to... , josh 24/09/02 13:22
    ...na duzym spadku wydajnosci?

    1. nie .. , NimnuL-Redakcja 25/09/02 08:59
      spadek wydajnosci jest minimalny - w sume zauwazalny tylko w 3D Markach - ale to tez nieznacznie - po prostu karty tej kkasy jeszcze nie wykozystuja pelnej przepustowoci AGP x4 - w sumie AGPx2 w zupelnosci wystaczyloby az do kart GF3 włacznie ... powyzej juz jest sens stosowania AGPx4 ..

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

  3. tez jestem za ustawieniem , nRush 24/09/02 15:09
    AGP ponizej x4. Ostatnio instalowalem wujkowi takiego radka na Epox 8k7a+ (AMD761) i zawsze na x4 wystepowal zwis. Na AGP x2 wszystko piknie chodzi - jak reka odjal :) Co do spadku wydajnosci to nie mam pojecia....

  4. a mnie piknie chodzi... , capri 24/09/02 15:51
    stey - 6166 i Platinium XP8.1 (bazowane na 6166)

    Quidquid latine dictum sit,
    altum videtur

  5. mam ten sam problem na tej samej karcie , smooker 24/09/02 21:58
    tylko mi na kazdych testyowanych sterach zle chodzil... jesli dobrze sie dowiedzialem, to albo to wina starego biosu (7002 zmienic na 7008) lub slabego zasilacza, wyniki bede mial dopiero w sobote :|

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL