Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 14:59
 » McMi21 14:59
 » Star Ride 14:57
 » Liu CAs 14:55
 » cVas 14:52
 » Artaa 14:46
 » rooter666 14:39
 » Menah 14:01
 » DJopek 13:54
 » ripek 13:38
 » rainy 13:37
 » Visar 13:35
 » burz 13:25
 » alkatraz 13:12
 » Hitman 13:01
 » emigrus 12:50
 » zibi13 12:47
 » Chrisu 12:22
 » ulan 12:16
 » Bonifacyz 12:09

 Dzisiaj przeczytano
 46325 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

komp mi nie wstaje!!! , tommal 24/09/02 16:05
Mam problem, składałem zestawik na Celku700 i płytce GigaByte model 6cxc7 na Intelu820.Fsb procka ustawiłem na "auto".Oczywiście powrzucałm grafę,pamiątki,podpiąłem napędy.
I sprawa ma się tak.
Włączam sprzęt i słyszę start dysków.Na tym koniec.Monitor wogóle nie reaguje.A na płytce świeci się dioda kolorem pomarańczowym.
Nie mam manuala i żadnych pomocy do tej płytki.Zaznaczam że procek,pamięć,karty rozszerzeń są sprawne.Nie mam pewności co do płytki.
Co może być przyczyną?
Nie piszcie że płyta i tyle.Chodzi mi o to jakie ewentualne uszkodzenia płyty moga powodować takie zachowanie całości.

Tom

  1. no to nie piszemy , Miluś 24/09/02 16:31
    j.w

    This is my house!!!

  2. manuala , Yosarian 24/09/02 16:46
    zapewne znajdziesz na stronie producenta płyty (na podstawie moich doświadczeń z Abitem) w PDF i to z obrazkami, czesto są tez dodatkowe info nie zawarte w podręczniku.

    A bios bipem czegoś nie wskazuje czegoś (jakie bipy i ile razy)
    Posprawdzaj na stykach kabli i ich zgodność wlożenia w odpowiednie gniazdka. (może płyta nie dostaje jakiegoś napięcia ?)
    Skoro procka ustawiłeś na auto to biosie ustaw też na standardowe

    All the best people in life seem to like
    LINUX.
    Steve Wozniak

  3. sprawdz podlaczenie tasm do dyskow , M1ni$ter 24/09/02 17:29
    tez wystepuja taie objawy jak odwrotnie podepniesz tasmy
    spr na poczatku sam dysk i tasme w obu pozycjach ;) , no chyba ze sie inaczej nieda ;(( (niewszystkie plyty (tasmy) maja odpowiednie profilowanie na koncowkach )

    "Umiesz liczyć? ... licz na siebie!"

  4. yosarian , tommal 24/09/02 18:13
    nie dochodzę aż do momentu kiedy mogę wejść w bios:(
    Jak napisałem wciskam power i tyle.
    Cisza

    Tom

    1. Sprawdź pamięć , Sherif 25/09/02 09:35
      Czy dobrze siedzi w slocie, włóż do innego...

    2. chodzilo mu o to , bodeq 25/09/02 17:03
      zebys zresetowal bios (zworka clear bios).
      i poodpinaj wszystko co sie da łącznie z flopem i hdd
      ma zostać tylko proc i pamieć.

  5. hmm... , mirkrup 25/09/02 00:32
    http://tw.giga-byte.com/...ort/mslot1.htm#820slot1
    http://tw.giga-byte.com/...estion/question_820.htm
    http://tw.giga-byte.com/...rt/intel820.htm#link6cx

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL