Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06
 » @GUTEK@ 23:03
 » Magnus 22:59
 » Flo 22:52
 » rooter666 22:48
 » ngP 22:45
 » Artaa 22:43
 » elliot_pl 22:40
 » GLI 22:32
 » wrrr 22:30
 » Agnes 22:24
 » ManiusNG 22:22
 » globi-wan 22:19
 » Holyboy 22:15
 » Armitage 22:09
 » stas 22:06
 » maddog 22:05
 » esteban 22:03

 Dzisiaj przeczytano
 49370 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Który wybrać i dlaczego<?> (łebmasterskie) , krwiak 3/10/02 09:36
witam,
HTML czy PHP ?
jedyna różnica jaką znam to ta, że kod jest ukryty w PHP i nie ma możliwości edycji, a może jest ????

wszystko to graaanda...

  1. to zalezy , JanoszW 3/10/02 10:01
    co chcesz w tym jezyku zrobic! Jezeli stronke domowa to html, a jezeli konkurencje dla TPC to php :). Kod w php jest ukryty a uzytkownik widzi jedynie wynik dzialania skryptu.

    1. i tylko o to chodzi , krwiak 3/10/02 10:12
      ...taka jest tylko różnica ?
      Bo rozchodzi mi się ostrone domową właśnie....

      a jeśli chodzi o sprawe szybkości działania (ładowania) jest jakaś różnica, rozumiem, że html jest bardziej uniwersalny i obsługują go wszystkie przeglądarki a z PHP nie - to było takie moje przemyśliwanie , moze się myle....

      wszystko to graaanda...

      1. Wydaje mi się, , Sherif 3/10/02 10:17
        że mylisz pojęcia. HTML i PHP to dwie różne sprawy.
        PHP możesz użyć do generowania stron HTML.
        Najlepiej określ jak ma taka strona wyglądać.

        1. określenie , krwiak 3/10/02 10:26
          Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pytając o wygląd ale...
          no stronka jakich wiele (moze nie pod względem tematycznym)wiele artkułów, jakiś licznik :)), troche foto i odnośników..

          wszystko to graaanda...

          1. Przepraszam , Sherif 3/10/02 10:33
            Może niezbyt dokładnie to określiłem.
            Chodziło mi o to czy strona będzie statyczna czy chcesz np
            zdefiniować sobie menu, nagłówek, stopkę czy coś podobnego co będzie dołączane do każdej strony. Może chcesz obsługiwać pliki cookie itp. To wszystko możesz zrobić przy pomocy PHP jednak do przeglądarki trafi strona w formacie HTML czyli będzie wyglądać tak samo jak każdy inny dokument w tym formacie.

  2. jesli chcesz strone domowa , TloluviN(TPC) 3/10/02 11:00
    uzyj jakiegos CMSa freewareowego. Lepsze to niz zabawa w aktualizowanie stron w HTML. poszukaj na www.sourceforge.net. Osobiscie polecam ezContents - www.visualshapers.com

    TloluviN
    "Not every person in everything
    can shine"

  3. ludzie , Auror 3/10/02 16:36
    PHP i HTML różnią się znacznie - jeżeli tego nie wiesz to lepiej zacznij od HTML'a. PHP to wyższa szkołą jazdy.

    To co powiedziałeś można wykonać w HTML'u.
    Jeżeli ma to być coś w miarę prostego to HTML. Jeżeli zakładasz jakiś serwis to wtedy pomyśl o PHP'ie.

    portnicki.com
    +++++++++++++
    portnicki@gmail.com

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL