Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » JE Jacaw 12:47
 » Demo 12:46
 » KHot 12:44
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » Zbyl 12:36
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19
 » CiAsTeK 12:12
 » Syzyf 12:11

 Dzisiaj przeczytano
 67925 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Co to jest - karta rozszerzeń , GULIwer 9/10/02 15:13
znaleziona razem z DOSem 5.0 na 5,1/4 :)) bedziem go ubgradować do Win2k ponoć mozna :)))
Wracając do tematu. Karta wygląda jak PCI tylko nie ma przedziałka i jest odrobine krótsza od PCI. Na wyjściu jest COM czy jak to było RS232 a do tego dołączony jest kabelek z jednej strony COM a z drugiej jack
dzieki & pozdr.
GULIwer

I'm only noise on wires

  1. Hmm... mogę się mylić... , JE Jacaw 9/10/02 15:17
    Ale skoro tam jest COM, to najprawdopodobniej jest to właśnie COM, tzn. kiedyś płyty główne nie miały wbudowanych (zintegrowanych jak kto woli) portów i wstawiało się w taką płytę odpowiednią kartę... jeśli mnie pamięc nie mysli, to chyba też tak wyglądała sprawa z kontrolerami dysków.

    Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.

    Socjalizm to ustrój, który
    bohatersko walczy z problemami
    nieznanymi w innych ustrojach

  2. to jest , hillel 9/10/02 15:22
    8-bitowa ISA
    zabytek klasy 0

    Gods Made Heavy Metal

    1. fajno :)) , GULIwer 9/10/02 16:01
      tylko do czego ten kabelek jest w zestawie (końcówka mini-jack)
      heh myślałem że to włąsnie 8-bit bo ukłądy i sama płytka drukowana wygląda dość archaicznie a ściezki są grubości nitki :))

      I'm only noise on wires

      1. nie mam zielonego pojecia , hillel 9/10/02 16:04
        moze chodzilo o sterowanie jakims zewnetrznym urzedzeniem??? nigdy sie z czyms takim nie spotkalem.

        Gods Made Heavy Metal

      2. moze zdjecie wykonane aparatem cyfrowym , Holek 9/10/02 16:26
        rozwieje nasze watpliwosci ;)

        "...here I am on The Road again..."

  3. co do karty , Luke_ 9/10/02 20:56
    to jestem rownie przekonany jak kolega hillel
    ze to isa 8bit

    co do kabla
    jesli wtyk rozpoznany na nim jako com jest rodzaju meskiego
    25pin to to nie jest com tylko lpt a cale to ustrojstwo nazywa
    sie covox i jest urzadzeniem grajacym do peceta starszym niz
    sound blaster (taki 8 bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy)
    czyli tez zabytek klasy 0

    1. mam , Jumper 10/10/02 07:05
      covox-a lezec jeszcze w szafie, zrobiony recznie (ukladzik-kondesatorki i rezystorki mieszcza sie w obudowie od zlacza) z wyjscie na 5DIN

      "Łatwiej wybaczyć wrogowi niż
      przyjacielowi"
      William Blake

    2. wtyk , GULIwer 10/10/02 12:19
      na kablu jest 9 pinowy i jest rodzaju żeńskiego (z dziurkami) no taki jak w myszce COMowej
      Holek chciałbym oj bardzo bym chciał moze w czasie nastepnych wyoborów bo wczesniej to na to środków nie znajdą (na aparat cyfrowy ma sie rozumieć)

      I'm only noise on wires

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL