Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » MARtiuS 14:19
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » 247 14:15
 » XepeR 14:12
 » Dexter 14:08
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » KHot 13:52
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59

 Dzisiaj przeczytano
 75499 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

{OT] filtry aktywne II rzedu ... , NimnuL-Redakcja 10/10/02 11:14
Sorki, ze tutaj sie z tym rzuciłem, ale nie za bardzo wiedzialem dzie mam sie udc - powiedzcie - na przyszlosc z podobnymi pytaniami gdzie mam sie udac ?
Ja z elektroniki jestem ogólnie noga ... w nielicznych ksiazkach jakie ma nie znalazlem odpowiedzi na pytania :
W sieci szukalem tez ... ale chyba nieskutecznie, bo nie znalazlem :-(

Bede bardzo wdzieczny za udzielenie odpowiedzi na nastepujace pytania :

1. Wady i zalety filtrów aktywnych w porównaniu do filtrów pasywnych RC
2. Co nazywamy „rzędem” filtru, od czego on zależy?
3. Struktura dowolnego filtru aktywnego, ogólnie scharakteryzowac jego parametry
4. Co to jest : żyrator, jaka jest jego strukturta i jakie mozliwe zastosowania ?

Dziekuje z góry i pozdrawiam
Michal.

Gdyby nie wymyślono elektryczności,
siedziałbym przed komputerem przy
świeczkach.

  1. po co ci to? , Ranx 10/10/02 11:34
    1. pasywne zra moc ktora przez nie przechodzi a aktywne nie. aktywne sa moze bardziej elementozerne ale za to daja wieksze mozliwosci regulacji i na ogol sa mniejsze:) (np zwrotniczki do kolumn). aktywne potrzebuja oddzielnego zasilania:(
    2. w skrocie zalezy to min od ilosci elementow i stromosci filtru (w audio np 6, 12, 18, 24 dB czyli 1 2 3 itp rzad..)
    3. trzeba by schematu jakiegos:)
    4. nie pomne:)
    a w ogole (choc tylko do audio) np http://www.subwoofer.itt.pl/ i linki i poczytac.

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  2. dżizas NimnuL.. bleah ;-))) , Maverick 10/10/02 11:36
    jak ja tego nie cierpiałem (filtry) Facior nam tak obrzydził , że nie mogę do dziś się pozbierać :))

    zacznij tu: http://elektronika.gery.pl/ są tam jakieś linki jeszcze

    ale coś o tym mam, wykopię i poślę jakieś linki.

    btw: Płytka dotarła cała ale pudełko rozjechane walcem i przepuszczone przez niszczarkę do dokumentów. Ale zapakowałeś fachowo całkiem. Powaga :)
    ale i tak Poczta Polska rulezzz...

    1. ;-) ano .... , NimnuL-Redakcja 10/10/02 13:03
      na studia to potrzebuje :-( mam umiec taka teorie . a ja jak mam sie teorii nauczyc to nie skreca ...
      Dzieki za linka.
      Ranx - dzieki za krótkie wytłumaczenie ... ale byłbym bardzo wdzieczny jesli nie sprawi Ci to kłopotu za podesłanie jakiegos schemaciku ...
      filtry mam na przedmiocie "Układy analogowe liniowe" i na to to potrzebuje ... czy da sie jakos to co Ranx napisal rozwinac ?
      Dziekuje i pozdrawiam
      ps. Poczta polska jak odeslala to pewnie pod pociagiem ta paczke wlokla :-) szlak by ich trafil .. nawet tak prostej rzeczy nie potrafia zrobic ... ale przynajmniej plyta cala ...

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

      1. hehe a juz myslalem ze kolumny robisz:))) , Ranx 10/10/02 13:24
        i to wtedy nie byloby problemu:)
        a tak to filtry i inne takie g... mialem pare lat temu i pamietam tyle co mi potrzebne. mam fajne dzielo o elektronice w 2 tomach i tam wszystko jest (przynajmniej z tego co szukalem):) cos typu podstawy elektroniki albo sztuka elektroniki:)
        niestety nie ma mnie za bardzo jutro ani w weekend zebym mogl cos poszukac:(
        pozdrowka

        o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  3. plyty , Kane 10/10/02 11:46
    wyslalem wczoraj. Pisalem Ci juz kilka razy o tym na gg ale pieprzona Multimedia nie poczuwa sie czesto do obowiazku zeby takie rzeczy dostarczac. Ostatnio rekordem byl mail idacy od 19:00 do 11:00 dnia nastepnego.

    Pozdro Kane

    1. nie dostalem odpowiedzi , NimnuL-Redakcja 10/10/02 13:02
      na GG czy maila ... ale wielkie dzieki ... dostalem dzisiaj - chyba :-) jeszcze nie rozpakowalem paczki - przed chwila przyszlo - jak masz na imie Artur to jest od Ciebie :-)
      Maila ode mnie dostales ?
      niedlugo bede mial namiary na tych kolesi ...
      jeszcze raz wielkie dzieki .

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

    2. buuu numerka nie ma :-( , NimnuL-Redakcja 10/10/02 14:04
      podasz na prv ?

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

  4. przepisane , ErAZoR 10/10/02 18:20
    ze skryptu lab. do teorii obwodow :
    Zyrator to element czterozaciskowy,z mozliwoscia symulacji "realizacji" indukcyjnosci . Mozna go zrealizowac przez uzycie dwoch zrodel napieciowych sterowanych pradem lub zrodel pradowych sterowanych napieciowo. Symbol graficzny jest b. podobny do transformatora a zwiazki miedzy napieciami/pradami wejsciowymi(1) a wyjsciowymi(2) jest nastepujacy :
    u1=-r*i2
    u2=r*i1
    gdzie r to opor zyracji.
    Symulowana indukcyjnosc L wyznaczana jest z zaleznosci L=C*r^2 , gdzie C to kondensator podlaczony do zaciskow wyj.

    Jezeli chodzi o stopnie filtrow , to zalezy to od ilosci el. indukcyjnych/pojemnosciowych uzytych do realizacji filtru.


    R _____
    |----|____|---
    \ R _____ | |
    \ ----|_____|------|\ |
    WEJ \ | \ ______|______WYJ
    R _____ | /
    ----|_____|------------------ |/
    |
    |
    --- C
    ---
    |
    |/
    /
    /

    O to jest chemat Filtru I stopnia ze wzmacniaczem operacyjnym
    , zeby zrobic z niego II stopnia dodaj szeregowo jedna pare RC .
    pozdr.

    IQ 95@133 at 40 %

    1. tak , ErAZoR 10/10/02 18:23
      ze schematu wyczla kaszana ( jak z koalami :) ) .

      IQ 95@133 at 40 %

      1. ;-) tak ;-) , NimnuL-Redakcja 11/10/02 08:56
        ale teoria jest cała ...
        wielkie dzieki ...
        Pozdrawiam

        Gdyby nie wymyślono elektryczności,
        siedziałbym przed komputerem przy
        świeczkach.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL