Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Venom79 14:15
 » 247 14:15
 » XepeR 14:12
 » Dexter 14:08
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » KHot 13:52
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43

 Dzisiaj przeczytano
 74534 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

system.ini usunięty przez wirusa... co teraz? , Jaceqp 10/10/02 13:09
Witam...
Wczoraj przywędrował do mnie wirus NYB.
Zaplątał się w boot sector i gdzie tam jeszcze zdołał i usunął mi SYSTEM.INI... Niestety udało mu się także usunąć część dll'ek i innych plików. Aby uruchomić kompa zrzuciłem system.ini z innego kompa. Oczywiście system ruszył, ale powitał mnie licznymi komunikatami o braku plików. Co gorsza na kompie było sporo programów księgowych, itp. Odzyskałem sporo plików poprzez Norton UnErase ale i tak część programów jeszcze nie działa lub działa nieprawidłowo(w tym Wordpad, oraz prawie cały office). Czy konieczna jest reinstalacja systemu, czy jakoś wszystko jeszcze może wrócić do normy??

PS. Przed odpaleniem rzecz jasna zeskanowałem N.Antivirkiem dysk na innym kompie i elegancko wiroosek odszedł do krainy wiecznych łowów.

pozdr.
Jaceqp

R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  1. ... , Luk 10/10/02 15:13
    pozostaje jedynie napisać w wierszu poleceń format c: , jeśli to się uda, to może nie trzeba będzie zdejmować partycji... powodzenia

    https://puzzlelogic.pl

  2. Następnym razem , scheryf1 13/10/02 00:57
    lepiej odpalić kompa z dyskietki, usunąć wirusa spod DOSa, a następnie potraktować dysk EasyRecovery Pro 6.0 (tylko pełną wersją. Jeżeli po awarii było już coś zapisywane, to pozostaje backup danych i rada kolegi Luka.

    Dobrze jest, ale w łeb sobie jeszcze
    strzelać nie należy.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL