Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 09:23
 » malyy 09:23
 » Carat 09:20
 » Magnus 09:16
 » Wolf 09:14
 » emigrus 09:10
 » PaszkfiL 09:09
 » Kenny 09:09
 » Tomasz 09:06
 » Pietka 09:02
 » hokr 09:01
 » 247 08:48
 » Venom79 08:43
 » Artaa 08:42
 » AdiQ 08:31
 » XepeR 08:26
 » PeKa 08:24
 » ulan 08:16
 » abes99 08:07
 » NimnuL 08:01

 Dzisiaj przeczytano
 22331 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Help laptop do speców , koojot 18/10/02 12:07
Compaq presario 1200 xl123.Problem polega na resetowaniu się biosu.Czy orientuje się ktoś jak w tych laptopach jest rozwiązane podtrzymywanie biosu? Rozebrałem ale żadnego akumulatorka ani baterii nie widzę...a może ślepy jestem... Pomóżcie prosze.

  1. hym , Sas 18/10/02 14:42
    musi być jakaś bateria lub akumulator tylko nie koniecznie w powszechnej formie. Czasem niepozorny "czarny kwadracik" się otwiera... itd. Są również akumulatory przypominające kondesator zamontowany powierzchniowo czyli taki z nóżkami po bokach walca a raczej kubka kondesatora. Jedyna możliwość braku bateri to wykorzystaie eeprom'u, flash'a czy innych wynalazków, ale to mało prawdopodobne. Po pierwsze układ kasujący i programujący taką pamięć jest droższy od bateri/akumulatora kilkakrotnie po drugie sama pamięć jest relatywnie droga.
    Niewiele pomogłem, ale może coś naprowadziłem.
    pozd. Sas

    1. Przyjrzę się dokładniej , koojot 18/10/02 16:23
      Dzięki

      1. Są też z tego co mi wiadomo konstrukcje , sebtar 18/10/02 21:10
        zawierające RTC i baterię - a wtedy to kupa bo musiałbyś ten scalak wymieniać...

        Demokracja to władztwo intrygantów,
        wybieranych przez głupców.

        1. A ja mam baterię , Plum 18/10/02 21:37
          oryginalna kupiona u Compaqa i Armadę 7792DT.Bateria jest spora ale i tak mi sie jej nie udało odnaleźć mimo rozebrania obudowy...

          najwiekszy polski zaklad
          elektoniczny -
          fabryka lamp kineskopowych

          1. hehe to jest to... , Sas 19/10/02 10:52
            czasem też mniewam taki problem... czasem jest w matrycy za głośnieczkiem (już wem po co ten zatrzask :)), czasem wtykana gdzieś w obudowe tak, że po rozebraniu nie ma żadnych kabelków bo przewodziła przez śróbki, czasem pod "gładzikem" w najgorszej dziórze, bo tylko serwis wie jak to rozebrać i nie połamać...
            Pozd. Sas

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL