Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Menah 13:23
 » JE Jacaw 13:19
 » Nepomucen 13:18
 » Sebek 13:17
 » Guli 13:17
 » emigrus 13:12
 » Soulburne 13:09
 » Zbyl 13:05
 » leosh 13:03
 » dulik 13:02
 » Holyboy 13:02
 » elliot_pl 12:56
 » sigi 12:36
 » Wedelek 12:24
 » Venom79 12:22
 » KHot 12:13
 » GLI 12:08
 » malyy 12:07
 » ToM78 12:04
 » Wedrowiec 12:01

 Dzisiaj przeczytano
 30864 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Windows do firmy - sprawa licencji , burz 20/10/02 15:41
Witam, moze ktos przerabial taka sytuacje na wlasnej skorze:
Koles potrzebuje kompa do firmy, jakies badziewie do faktur i ISDN-u. Hardware ma, teraz czas na system, oczywiscie musi byc licencja.
Pytanie jest takie: czy moze kupic od kogos, np. osoby prywatnej, windowsa 98 wraz z ksiazeczka z certyfikatem i to potem zarejestrowac, czy tez MUSI miec dowod zakupu systemu, czyli fakture... A moze jakies inne sugestie, jak to rozwiazac?
pozdr., burz

___

  1. można , resmedia 20/10/02 15:51
    mieć licencję bez faktury. Inna sprawa topochodzenie takiej licencji - trzeba pamietać, że odsprzedaż win oem jest zabroniona (ale tylko przez M$ :), chyba że z jakimś hardware ale nie peryferyjnym - np. myszką - ale to od niedawna - zatem kupując np. win98 oem zawsze można powiedzieć, że kupiło się wtrakcie działania 'starych' przepisów licencji, a myszka gdzieś przepadła, ewentualnie zdechła :)

    desipere est juris gentium

    1. i obowiązkowo , fiber 20/10/02 22:45
      pisemne oświadczenie poprzeniego właściciela licencji o wykasowaniu ww systemu
      ze swojego komputera.
      pozdrawiam

      Analiza uryny może wykazać chorobę
      jednostki, analiza urny chorobę
      społeczeństwa

  2. nie znam sie na tym , hillel 21/10/02 07:45
    ale wydawalo mi sie ze licencja na windoze nie obejmuje mozliwosci odsprzedania. jak juz kupiles to koniec - nie mozna sie tego pozbyc :)))))))
    ale moge sie mylic, jak zawsze.

    Gods Made Heavy Metal

  3. OEMa , GULIwer 21/10/02 18:11
    mozesz kupić z pamięcią. wszytko jest na stronie M$. Taki zakup zrobiła moja koleżanka z pracy jak byłem na urlopie. helpdesk M$ potwierdził. OEM system mozesz kupić z kazdym podzespołem oby nie zew.
    niestety office juz tylko z całym kompem. Moze kumpel potrzebuje troche ramu :)) Win2k 750zeta + 128MB ram 80zeta :))

    I'm only noise on wires

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL