Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Star-Ga-T 16:56
 » ligand17 16:52
 » NimnuL 16:47
 » Emios 16:43
 » Magnus 16:40
 » maddog 16:38
 » piszczyk 16:37
 » Nefratus 16:37
 » Syzyf 16:30
 » AfiP 16:21
 » Visar 16:17
 » globi-wan 16:13
 » PeKa 16:12
 » KHot 16:12
 » bmiluch 16:11
 » Hitman 16:08
 » Markizy 16:01
 » Wojtekar 15:55
 » Menah 15:53
 » Zibi 15:53

 Dzisiaj przeczytano
 37519 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Dziwny problem z dyskiem , Remek 15/11/02 09:45
Składam komputer znajomemu. W skład wchodzi między innymi porządna płyta na 845E i dysk Seagate Barracuda IV 80GB. Ponieważ po zabootowaniu z płyty Windows 98, Fdisk widzi tylko 10GB, zrobiłem boot z płyty W2000, zobaczyłem całość i założyłem dwie partycje ok 30 i 40 GB. Zrobiłem format na FAT32, po czym ponownie wystartowałem z płyty W98 i rozpocząłem instalację tegoż systemu. Wszytko przebiegało pomyślnie do momentu pierwszego restartu, po którym komputer stwierdził, że jest niewłaściwy dysk. Formatowanie nie udało się, bo format też nie widział tego dysku (dysk D: działał). Usunąłem partycję Fdiskiem, po czym pomimo, że widział mniej, kazałem użyć całego dostępnego miejsca i założyłem jeszcze raz. Powstało faktycznie 30GB, które zformatowałem po zabootowaniu z płyty do W98. Wszystko cacy, dysk widoczny, pliki systemowe są i znów instaluję W98. I to samo, pięknie sie instaluje, pierwszy restart i...bryndza...dysk C już jest niewidoczny dla systemu. Co się dzieje? Pomocy....

  1. Sprubuj oprogramowania , konto-usuniete1 15/11/02 09:50
    ze strony seagate do formatowania , bodajze Disc Wizzard 2002 - mozna tam zrobic dyskietke botujaca dzieki ktorej mozna zalozyc partycje. WG mnie jest to najlepsze dla HDD seagate rozwiazanie!!
    Powodzenia

    Nine Inch Nails to jest TO :)
    iRacing Driver :)

  2. Sprobuj na stronie Microsoftu , Paolo 15/11/02 09:59
    Znalesc FDISK ktory obsluguje dyski do 137 GB i radzilbym poszukac czy nie ma do win98 poprawki.

    Zycie jest jak pudelko czekoladek.
    Ngdy nie wiesz na co trafisz :)

  3. OK, ale... , Remek 15/11/02 10:02
    ...najpierw muszę to W98 zainstalować, poza tym sam mam W98 z tego typu dyskiem i działa OK. Dzięki za info

  4. zainstaluj , mirkrup 15/11/02 10:08
    na tych 8 GB, wgraj poprawkę M$ i powiększ partycję PM 8.
    Poprawka to:
    263044POL8.EXE

  5. czy uczyniles partycje Aktywna ?? , PaszkfiL 15/11/02 10:18
    3 znaki

    o([-_-])o ..::Love::BaSS::..

  6. Dzienks wszystkim... , Remek 16/11/02 00:10
    soft od Seagate pomógł... kolejny dowód na to, że microsoft jest w tyle za nową technologią....

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL