Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12
 » Draghmar 23:09
 » ManiusNG 23:00
 » pwil2 22:46
 » Katoda Lt 22:46
 » Wolf 22:39

 Dzisiaj przeczytano
 1766 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

podkrecanie athlonika-pytania , Chucky 18/11/02 09:52
plytka soltek 75drv, proc athlon 1,4
przy normalnej pracy 49 stopni , giercowanie robienie divxow 51-53 stopnie, wiec pomyslalem ze mozny by go troche ...
w zwiazku z tym ma kilka pytan,,chce uruchomic redstorm overcloacking, ale nie mam pojecia jak to dziala, tzn wiem ze podkreca procek ale nie znam szczegolow, wiec:

1. czy przy podnoszenia magistrali, automatycznie podnosi on napiecie na procku? ( jakie maksymalne napiecie dla athlona 1,4 zeby sie nie sfajczyl)
2. czy automatycznie zwiekszana jest jednoczesnie czestotliwosc pracy pamieci? (512 ddr , kosci nanya, aktualnie chodza 2tx1txfastest, czy powrocic do standardowych 2,5tx2txnormal na czas podkrecania? a pozniej probowac zmniejszyc ustawienia pamieci?)
3. czy automatycznie zwiekszana jest czestotliwosc szyny agp, pci?
4. czy da sie asynchronicznie ustawic czestotliwosci, np. procek 148, agp 133, pamiec 133
4a czy moze lepiej jest podniesc o mniej mhz ale czly system?

pozdrowka

Corei5 9600K, Z390 PRO, 2x16 Vengeance
3200Mhz, GTX 2060 Super, Seasonic X-650

  1. jaka płyta , jam1 18/11/02 10:28
    wszystko zależy od płyty
    ogólnie
    ad 1 nie
    ad 2 tak
    ad 3 tak
    ad 4 tak
    ad 4a to zalezy

    p4N 3Ghz +2GBRAM+6600GT

    1. na poczatku napisalem , Chucky 18/11/02 11:05
      soltek 75drv

      Corei5 9600K, Z390 PRO, 2x16 Vengeance
      3200Mhz, GTX 2060 Super, Seasonic X-650

      1. mam , w1lko 18/11/02 13:07
        ta sama plyte i najnowszy bios i przy uruchomieniu redstorm system zawisl gdy testowal 148 mhz fsb a jak recznie ustawie to chodzi stabilnie na 156, troche nizej masz moj watek na temat 3d marka i takie tam :D

  2. Red Storm , milekp 18/11/02 11:10
    sprawdza i podkręca tylko częstotliwość FSB bez zmian napięcia i czasów pamięci.

  3. z red stormem daj sobie spokoj.... , McKania 18/11/02 14:34
    ad.3 -popatrz sobie do instrukcji od plyty glownej - tam pisze, jakie sa mnozniki przy jakim fsb

    ad.4 agp na 133....hmmmm :)

    patrz punkt 3 - w instrukcji wszystko pisze

    ad.4 to zalezy, co tam u siebie robisz - porob sobie jakies testy i zobaczysz, to Ci bardziej styka

    bo jesli grasz w hi-resach, to przy procu na 140 czy bedziesz mial pamiec na 105 czy na 140, nie zrobi to zadnej roznicy

    config: skóra, fura i coreDuo ;)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL