Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » metacom 02:04
 » ziemoone 01:49
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21

 Dzisiaj przeczytano
 7239 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

do fachowcow od ethernetu , Olo 18/11/02 19:21
Witam!

Co moze oznaczac jesli siec lan dziala b. kiepsko tzn. transfer jest przerazliwie niski (1-2kB/s rzadko wiecej) a dlugie pakiety sa gubione? Np. ping host -l 1000 daje wynik np. srednio 4ms, -l 2000 - ok. 16ms natomiast -l 5000 - 100% lost. Mam taka sytuacje w swojej sieci ktora jestem podlaczony do netu. Dostep mam tylko do swojego komputera, gdzie indziej jest ponoc normalnie. Probowalem podlaczac 2 rozne sieciowki (identycznego typu - obie siedza caly czas w kompie) i efekt jest taki sam na obu. Co moze byc nie tak?

  1. sprawdz , Magic2 18/11/02 20:01
    sprawdz na routerze a najlpeiej jak mozesz to zresetuj byc moze masz tez cos na laczu skopane

    1. a po polsku ... , Olo 18/11/02 20:08
      ... bo ja nic nie rozumiem z tego co napisales!

  2. prosciej sie chyba nie da , Magic2 18/11/02 22:26
    No musisz sie skontaktowac z administratorem sieci i powiedziec swoj problem on napewno ci pomoze.Bo ja nie wiem jak ci to prosciej wytlumaczyc

    1. ok ... , Olo 18/11/02 23:07
      chodzi mi o to zeby dowiedziec sie co to moze byc. Serwis ma sie zjawic ale nie chcialbym zeby jakis misio wciskal mi kit. Jak na razie moja teoria to padajacy hub.

  3. Za dlugi/niewlasciwy kabel albo moze wylacz full-duplex ? , Tiamat 19/11/02 03:45
    Niewlasciwy w sensie zle polaczonych par.

    No chyba, że coś nie tak z kompem - np z driverami do sieciówek - możesz podłaczyć inny komp do tego kabla ? Też tak ma ?

    Tak czy inaczej najlepiej niech serwis sprawdzi.

    -+- TmT ---
    Jest 10 grup ludzi - jedni rozumieją kod
    binarny, drudzy nie.

    1. sprawdzilem , Olo 19/11/02 08:54
      kabel musi byc ok bo przecierz jeszcze z miesiac temu wszystko smigalo a nic nie ruszalem. Fullduplex jest wylaczony, podlaczalem drugiego kompa i jest tak samo. Z driverami do sieciowek jest na pewno ok bo ta sieciowka ktora jest podlaczona do drugiego kompa w domu dziala poprawnie z tym kompem a jak ja podepne do sieci zewn - bida.

  4. coś skopane z fragmentacją pakietów , Star-Ga-Te 19/11/02 12:11
    i to nie problem Etherneta, a IMO protokołu IP na kompie i/lub routingu i/lub firewalla (jeśli jakiś jest)..
    Nie podałeś nic - jaka architektura lan-a, jaki router do netu czy co tam jeszcze *może* być istotne, a my o tym nie wiemy :)

    --
    Informatyka jest nauką doświadczalną.
    Dzięki AI jeszcze bardziej.

    1. juz "sie naprawilo" , Olo 19/11/02 18:33
      przyszedlem do domu a tu wszystko git dziala. Czyli to nie moj kom byl winien tylko serwis cos widocznie naprawil. Co do architektury sieci - a skad ja szary user mialbym to niby wiedziec? Firma mi przecierz takich danych nie udostepni!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL