Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » yanix 23:32
 » Kenny 23:28
 » rooter666 23:27
 » Flo 23:16
 » Shark20 23:13
 » dugi 23:12
 » DJopek 23:11
 » ManiusNG 23:02
 » maddog 22:59
 » faf 22:51
 » JaroMi 22:49
 » Dexter 22:45
 » john565 22:43
 » Tomasz 22:31
 » wrrr 22:29
 » rulezDC 22:28
 » Chrisu 22:21
 » ulan 22:21
 » GLI 22:13
 » ReeX 22:10

 Dzisiaj przeczytano
 41124 postów,
 wczoraj 25974

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2024
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pytanie -> subiekt -> PILNE , mkulpa 19/11/02 19:35
Mam sie dowiedziec na czym polega archiwizacja i dearchiwizacja danych w programie subiekt.
Moze ktos z was wie cos o tym? Najlepsze bylo by jak bym mial jakis opszerniejszy material na ten temat

dzieki

  1. archiwizacja , Tomac 19/11/02 19:52
    polega na zapisywaniu np na dyskietce: stanow magazynowych, odbiorcow i.t.d. Mozna rowniez zapisac ustawienia komputera i temu podobne. Wrazie gdy padnie np. dysk mozna zainstalowac subiekta i doinstalowac archiwizacje i wracasz do stanu z momentu gdy archiwizowales.

    1. no fajnie , mkulpa 19/11/02 19:57
      ale moze wiesz gdzie moge znalesc wiecej informacji na ten temat ? No i jeszcze cos o dearchwizacji
      Szukam caly czas czegos wiecej i cos mi narazie nie idzie

  2. ok wiec , Maximus 19/11/02 19:55
    archiwizacja w subiekcie przebiega automatycznie, przy zamykaniu programu program sie pyta czy przeprowadzic archiwizacje. Archiwizacja robi ci kopie wszystkich plikow z danymi czyli cała baza firmy , uslugi towary , magazany. Jak cos sie skopie to masz mozliwosc zrobienia dearchiwizacji czyli powracasz np do ostatniego dnia i masz wszystko cacy, lub w razie formatu , wgrywasz wowczas tylko subiekta a wszystkie ustawienia dsane itd masz w pliku dearchiwizacji. Archiwizacja ma jeszcze mozliwoszci stopnia kompresji , miejsca gdzie ma sie zapisywac i jak nazywac dane pliki ( najlepiej po dacie) , srednio jeden plik zajmuje jakies 2 MB przy duzej bazie towarowej . Mysle ze to powinno ci starczyc, o tym nie mozna juz chyba wiecej napisac :-))

    AMD 1700@2400, Soltek 75FRN-L,
    2x512 DDR 333 Mhz,2xBaracuda IV
    80,Radeon 9000 Sapphire,Win XP

    1. no bardzo fajnie , mkulpa 19/11/02 19:59
      tego mi bylo trzeba, powinno wystarczyc
      wiecej informacji chyba nie znajde

  3. jeszcze troszke na temat prosto z subiekta , Maximus 19/11/02 20:32
    System został wyposażony w specjalny mechanizm archiwizujący dane (zob. okno ARCHIWIZACJA – zakładka PODSTAWOWE i DODATKOWE), za którego pomocą można dane zgromadzone w pamięci komputera przenieść na inne nośniki informacji (dyskietka, inny twardy dysk) i w ten sposób je zabezpieczyć.

    Podczas archiwizacji wykonywana jest kompresja i szyfrowanie danych, czyli zmniejszenie objętości danych bez utraty informacji z zagwarantowaniem ich poufności.
    Operacje te są wykonywane przy użyciu bardzo wydajnego i szybkiego narzędzia o parametrach przewyższających większość popularnych archiwizerów. Warto podkreślić, że przy tworzeniu tego narzędzia zastosowano nowoczesne rozwiązania oraz zaawansowane metody informatyczne, które gwarantują wysoki stopień kompresji oraz bezpieczeństwo danych.

    ARCHIWIZACJA - zakładka PODSTAWOWE

    AKCJA Przełącznik o dwóch pozycjach pozwalający wskazać rodzaj operacji, którą ma wykonać system. Może być to ARCHIWIZACJA DANYCH AKTUALNEGO PODMIOTU lub WERYFIKACJA POPRAWNOŚCI ARCHIWUM, które zostało sporządzone wcześniej.

    UWZGLĘDNIAJ DODATKOWO Grupa znaczników pozwalających zdecydować, czy system powinien archiwizować: DANE ARCHIWALIÓW, PLIKI RAPORTÓW, PLIKI DEKLARACJI.

    LOKALIZACJA ARCHIWUM Za pomocą klawisza wyświetlającego pomocnicze okno ze strukturą katalogów można wskazać konkretny katalog, gdzie będą umieszczane archiwizowane pliki. W dostępne tu pole tekstowe można też po prostu wpisać ścieżkę dostępu do tego katalogu.

    Warto pamiętać, że zapełnienie nośnika (np. dyskietki) przed ukończeniem archiwizacji nie wymaga rozpoczęcia tej operacji na nowo – program poprosi o wskazanie lokalizacji dla pozostałego fragmentu archiwum.

    PO ZAKOŃCZENIU ARCHIWIZACJI POWRÓĆ DO CENTRALI Znacznik, którego zakreślenie będzie oznaczało, że użytkownik chce po zakończonej archiwizacji ponownie rozpocząć pracę z programem.


    ARCHIWIZACJA - zakładka DODATKOWE

    NAZWA ARCHIWUM Przełącznik o trzech pozycjach pozwalający zdecydować, w jaki sposób będą nazywane pliki archiwizacyjne:
    TWORZONA NA PODSTAWIE DATY ARCHIWIZACJI Każdemu plikowi archiwizacyjnemu będzie automatycznie przydzielana nazwa informująca jednocześnie o dniu, miesiącu i roku wykonania archiwizacji, np. arch991230.
    STAŁA (ARCHIWUM) Wszystkie tworzone pliki archiwizacyjne zawsze będą nosiły nazwę ARCHIWUM.
    PODANA PRZEZ UŻYTKOWNIKA Wybranie tej pozycji przełącznika uaktywnia pole tekstowe, gdzie użytkownik może wpisać dowolną nazwę, która będzie nadawana plikom archiwizacyjnym.

    Ustalając nazwę archiwum należy pamiętać, że chodzi tu wyłącznie o pierwszy człon nazwy pliku – człon poprzedzający rozszerzenie. Pierwszy plik archiwizacyjny zawsze ma rozszerzenie iar (od niego będzie należało rozpocząć późniejszą dearchiwizację), a następnym plikom przypisane zostają rozszerzenia informujące o ich kolejności: i01, i02, i03 itd. aż do i99. np. ARCHIWUM.iar, ARCHIWUM.i01.


    Na archiwum zawsze składają się co najmniej dwa pliki. Ostatni plik zawiera dane korekcyjne. Dane korekcyjne służą do odtwarzania danych w wypadku uszkodzenia archiwum oraz do kontroli poprawności archiwum. (Nie jest to jedyny mechanizm zabezpieczający – archiwum posiada trzypoziomowy system kontroli poprawności.)
    Długość pliku z danymi korekcyjnymi wynosi od 0.5 do 10.5 KB i plik ten jest niepodzielny, tzn.
    dane w nim zawarte nie podlegają podziałowi na woluminy. Jeśli w miejscu lokalizacji archiwum plik ten nie będzie mógł zostać zapisany w całości, to archiwizer poprosi o wskazanie innej lokalizacji.

    ZABEZPIECZENIE ARCHIWUM HASŁEM Przełącznik o czterech pozycjach, które ułatwiają podjęcie decyzji o sposobie ochrony zarchiwizowanych danych:
    NIE ZABEZPIECZONE ŻADNYM HASŁEM Dostęp do danych archiwum nie jest ograniczany.
    ZABEZPIECZONE HASŁEM UŻYTKOWNIKA Dostęp do danych archiwum może mieć tylko osoba posługująca się hasłem wprowadzonym do systemu na poziomie modułu PERSONEL.
    ZABEZPIECZONE HASŁEM ADMINISTRATORA PODMIOTU Dostęp do danych archiwum będzie mogła mieć jedynie osoba z uprawnieniami administratora podmiotu.

    ZABEZPIECZONE INNYM HASŁEM Wybranie tej pozycji przełącznika uaktywnia pole tekstowe, gdzie można wprowadzić ustalone przez siebie dowolne hasło dostępu do danych archiwum.

    ROZMIAR WOLUMINU Selektor ułatwiający określenie wielkości woluminów – plików archiwizacyjnych składających się na archiwum.

    Wybranie tu rozmiaru typowego dla dyskietki nie oznacza wcale, że archiwizacja musi być wykonywana bezpośrednio na ten nośnik. Możliwe jest (i polecane!) przygotowanie archiwizacji najpierw na dysku komputera, a następnie skopiowanie tych plików na dyskietki.


    Dearchiwizacja - informacje ogólne

    Dearchiwizacja umożliwia odtworzenie zarchiwizowanych wcześniej zbiorów danych. Dzięki temu możliwe jest np. odzyskanie danych, które zostały uszkodzone na dysku twardym komputera. Operacja dearchiwizacji jest przydatna także w sytuacji, kiedy użytkownik chce przenieść dane z jednego komputera do innego (praca - dom) oraz gdy istnieje potrzeba stworzenia kopii baz danych podmiotu np. do szkolenia nowych pracowników firmy.

    Program dearchiwizujący uruchamia się z menu startowego. Jest to DEARCHIWIZACJA. Na ekranie zostaje wyświetlone okno DEARCHIWIZACJA umożliwiające wskazanie pliku archiwum oraz zdecydowanie, czy system ma stworzyć nowy folder na dearchiwizowane dane podmiotu czy też powinien nimi zastąpić dane jednego z istniejących i wskazanych przez użytkownika podmiotów.

    DEARCHIWIZACJA

    Okno DEARCHIWIZACJA umożliwia wskazanie pliku z danymi, które zostały uprzednio zarchiwizowane.

    FOLDER Z DANYMI PODMIOTÓW Pole niedostępne dla użytkownika. System przypomina tu umiejscowienie foldera przechowującego dane podmiotów.

    PLIK ARCHIWUM Należy tu podać ścieżkę dostępu do pliku z danymi archiwizacji. Ułatwia tę czynność standardowe okno systemu Windows uruchamiane przyciskiem .
    Dearchiwizację rozpoczyna się zawsze od tego pliku archiwizacyjnego, który ma rozszerzenie iar.

    DEARCHIWIZUJ DANE DO:
    Przełącznik o dwóch pozycjach pozwalający ustalić sposób dearchiwizacji danych.
    NOWEGO FOLDERU PODMIOTU System automatycznie utworzy nowy folder na dane podmiotu i przeniesie tam zdearchiwizowane dane.
    ISTNIEJĄCEGO FOLDERU PODMIOTU Ta pozycja przełącznika uaktywnia listę prezentującą wszystkie bazy danych podmiotów. Należy wskazać właściwą. System zastąpi bieżące dane podmiotu tymi, które pochodzą z archiwum.

    Dearchiwizacja danych do istniejącego podmiotu będzie możliwa tylko w sytuacji, kiedy w kolumnie STATUS będzie widniał zapis OK. Nie można przeprowadzić dearchiwizacji, jeżeli ktoś, np. w sieci komputerowej, korzysta z bazy danych podmiotu.

    AMD 1700@2400, Soltek 75FRN-L,
    2x512 DDR 333 Mhz,2xBaracuda IV
    80,Radeon 9000 Sapphire,Win XP

    1. no stary WIELKIE DZIEKI :)) , mkulpa 19/11/02 22:42
      dzieki za pomoc :)

      1. ja jeszcze dodam że nie wszystko... , Jaceqp 20/11/02 13:18
        ... za nowej instalce Subiekta będzie takie same jak na tym, skąd było robione archiwum. Np. jeżeli sobie konfigurowałeś jakieś wzorce wydruku (np. dodawałeś w PZ'tce kolumnę: Kod Towaru) to po dearchiwizacji tego niestety nie będzie. Sam miałem jakiś czas temu problem z Subiektem na jednym kompie. Część plików bazo-danowych padła. Na szczęście codziennie była robiona archiwizacja. Zainstalowanie świeżego subiekta, wrzut archiwum... Wszystko hula ale ustawień nie ma. Tak więc oprócz archiwum (jeśli to ci oczywiście potrzebne) trzymaj gdzieś kopie wydruków (na razie innych braków nie stwierdziłem)...

        pozdr.
        Jaceqp

        i5 2500k @ 4.2GHz, 4x2GB Hyperx 1600,
        R9 270x

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL