Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » bajbusek 12:13
 » adolphik 12:11
 » Kenny 12:11
 » rzymo 12:11
 » malyy 12:10
 » steve 12:10
 » rkowalcz 12:09
 » yeger 12:07
 » dugi 12:05
 » Dexter 12:03
 » bmiluch 12:02
 » Marian30p 11:56
 » PCCPU 11:53
 » @GUTEK@ 11:52
 » Flo 11:46
 » Liu CAs 11:41
 » burz 11:39
 » DJopek 11:34
 » Master/Pe 11:33
 » AdiQ 11:19

 Dzisiaj przeczytano
 41132 postów,
 wczoraj 25974

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2024
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Test obudowy TRACER TRO-505L BLACK - Długie... , Okota 23/11/02 18:24
- Jakto niema? Przecież zamawiałem????
-... Hmm, będą dopiero w poniedziałek.
- A obudowy, jakie są???
Tak oto stałem się szczęśliwym(?) posiadaczem obudowy firmy TRACER TRO-505L BLACK wyposażonej w położony poziomo zasilacz, o oznaczeniach MGB-300ATX300W; (P4); (od Megabajt Sp. z o. o.). Pewnie zapytacie się czy głośny – ano głośny – jak dla mnie. Występuje słyszalny szum powietrza, ale bez towarzyszących mu innych dźwięków.
MBM 5.1.9.1 podaje nast. napięcia:
5V = 4.98V
12V = 12.54V
3.3V = 3.31V.
Teraz coś bliżej o samej obudowie. Znalazłem tylko 1 ostrą, ale nie taką, którą można by się było zaciąć krawędź! Była ona na osłonie od śrubek mocujących karty PCI – tylna osłona obudowy jest całkowicie płaska i dzięki temu nie można za nic złapać przy przenoszeniu obudowy, a plastykowy przód jest jak na mój gust zbyt słaby. A skoro jesteśmy przy froncie, otóż obudowa posiada śmieszne i nieco dziwnie wyglądające zaślepki na 4 kieszenie (i zielony napis Magnetic i czarny Multimedia Computer System). Są one pokryte przezroczystym plastykiem z niby metalowymi – plastykowymi śrubami. Jednak, gdy zamontujemy w nich napęd 5¼” niezależnie w jakim kolorze, wygląda on całkiem dobrze, powiedziałbym że „jasne” napędy prezentują się lepiej... ale to moje zdanie.
A co w środku piszczy???
Wewnątrz znajdziemy miejsce na 4 napędy 5¼” i 4 na 3½” (właściwie 6 w tym 1 na FDD i 1 na dodatkowy FDD(?)- jest niby zdejmowalna (nie zdejmowałem:) zaślepka z przodu obudowy nad wyprofilowanym miejscem dla FDD.
I tu 1 schodek. Nie ma tam klapki zabezpieczającej przed kurzem napęd FDD, wiec gdy zdecydujemy się nie zdejmować tej z FDD będziemy zmuszeni dyskietki wpychać dosyć głęboko palcem :( a i wyjmowanie wtedy nie jest łatwe.
Płyta główna jest przykręcana do kawałka blachy niestety na stałe przymocowanego do konstrukcji obudowy, jednak jest odpowiednio dużo miejsca aby w miarę spokojnie operować przy zakładaniu płyty. Do montowania płyty są przeznaczone specjalne plastykowe piny które przykręca się w odpowiednio oznaczonych, i to poprawnie miejscach w zależności od rozmiaru płyty (ATX, Micro ATX, Baby...). Mimo to dostarczone są metalowe przedłużniki (nie wiem jak to nazwać) których użyłem do przykręcenia płyty tylko w okolicy slotów PCI by nie wyginać płyty przy wkładaniu kart PCI:)
Schodek nr 2... i to dość duży.
Pomimo że producent zasilacza nie poskąpił przewodów na zasilanie płyty (jak dla mnie o jakieś 10cm za dużo przy obudowie z na stałe przykręcaną płytą do konstrukcji) to zamontowanie HD w ostatnim slocie z jednoczesnym podłączeniem FDD i HD pomiędzy graniczy z cudem!... ale jest możliwe (trzeba kabelek z wtyczką do FDD puścić po krawędzi bocznej środkowego HD).
Schodek nr 3... a właściwie schodeczek:)
Obudowa posiada 3 miejsca na założenie dodatkowych wiatraków – 2 z przodu i 1 z tyłu. Ale... gdy chcemy zamontować 1 bądź 2 wiatraki z przodu to by to zrobić trzeba zdjąć przedni panel.

Blachy boczne posiadają wzmocnienia, przyznam dosyć sprytnie wykonane. Mianowicie są to walcowato podobne zagięte wewnętrzne krawędzie blachy – co nie eliminuje całkowicie zginania blachy po przekątnych.
Niemniej jednak osłony boczne zakłada się bardzo prosto. I tu mała uwaga, gdy nie mamy założonych blach bocznych i przykręconych, cała obudowa nieznacznie się kiwa – nie wpływa to na stabilność całej obudowy mimo wysoko położonego zasilacza i wysoko zamontowanych CD ROM-ów
Uwaga! Tylko jedna z blach posiada perforacje, ja zamontowałem ją z tyłu płyty (perforacja znajduje się wtedy u góry) gdzie spodziewałem się ucieczki ciepłego powietrza.

MBM sobie działa ja sobie pisze zaglądam co rusz do obudowy i nagle... różnica temperatury przy zamkniętej i otwartej obudowy wynosi 7 st. (z dodatkowym wiatraczkiem z przodu) może to, to ze mam wiatraczek Titan TTC-D5TB który pcha powietrze na radiator co daje jakieś zawirowania powietrza i jego zastój. Szczerze mówiąc spodziewałem się mniejszej różnicy, tymbardziej że temperatura rośnie w ciągu 2 min.! i spada w tym samym czasie!!!

W poniedziałek prawdopodobnie będzie już zamontowany Athlon 2000+ zamiast starego Durona 850 MHz wtedy dopisze jak zmienia się temperatura wewnątrz.
Aha kosztowała mnie 118zł... ale gdzie nie powiem.
... pisałem że nie ma ostrych krawędzi a zaciąłem się w palec gdy wyrzucałem blaszkę z zaślepki... ehhh :)

Dyslektyka błąd nie pyka...
RTS wszechczasów:
Supreme Commander

  1. czekam na komentarze , Okota 23/11/02 18:27
    ale bede mogl odpowiedziec dopiero w poniedzialek:) = TPSA!!!!@#!@#!@#

    Dyslektyka błąd nie pyka...
    RTS wszechczasów:
    Supreme Commander

  2. ooo cos sie z muslnikami powalilo dac jescze raz??? , Okota 23/11/02 18:32
    poprawie
    test " głośny – ano głośny – "

    Dyslektyka błąd nie pyka...
    RTS wszechczasów:
    Supreme Commander

    1. wyjaśnienie , Okota 23/11/02 18:37
      &#8211 = -
      ¼&#8221 = 1/4"
      ½&#8221 = 1/2"

      Dyslektyka błąd nie pyka...
      RTS wszechczasów:
      Supreme Commander

  3. dobrze by bylo , Kane 25/11/02 14:30
    gdybys swoj tekst opatrzyl linkiem pod ktorym mozna by ta obudowe obejrzec. Dziwisz sie ze nikt sie nie podpisuje pod Twoim testem ale ogolnie opisywanie skrzynek z nizszej polki troche mija sie z celem. A to dlatego ze ich wybor jest niesamowicie wielki i wszystkie wewnatrz sa podobnie o ile nie tak samo zaprojektowane. Dokladne testy skrzynek oplaca sie robic dla zaawansowanych modeli gdzie producent gwarantuje lepszy przeplyw powietrza czy tez jakies nowatorskie rozwiazania. Daj przede wszystkim zdjecia tej obudowy to od razu posypia sie komentarze :)))

    Pozdro Kane

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL