Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » McMi21 21:33
 » cVas 21:32
 » P@blo 21:22
 » Dexter 21:15
 » Venom79 20:48
 » rooter666 20:41
 » Kenny 20:39
 » Robek 20:31
 » mnih 20:18
 » Wolf 20:03
 » MARtiuS 20:02
 » dugi 19:59
 » ngP 19:55
 » luzak2363 19:40
 » Menah 19:30
 » emigrus 19:28
 » zibi13 19:14
 » Zibi 19:11
 » GLI 18:49
 » PeKa 18:35

 Dzisiaj przeczytano
 63751 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

//linux/serwery/routing/dla tych co czaja ipchainsa , XiSiO 26/11/02 17:40
Co moze dzialac na takich portach?


#OK Bridge na zewnatrz do standardowych serwerow
-A loc-int -p tcp -s adres IP/27 --sport 1024: --dport 1909 -j ACCEPT
-A loc-int -p tcp -s adres IP/27 --sport 1024: --dport 1729 -j ACCEPT
#OK Bridge rowniez do niestandardowych serwerow
-A loc-int -p tcp -s adres IP --sport 1024: --dport 1024: -j ACCEPT
#OK Bridge
-A int-loc -p tcp -d adres IP/27 1024: --sport 1909 ! -y -j ACCEPT
-A int-loc -p tcp -d adres IP/27 1024: --sport 1729 ! -y -j ACCEPT
#OK Bridge
-A int-loc -p tcp -d adres IP 1024: --sport 1024: ! -y -j ACCEPT
-A int-loc -p tcp -d adres IP 1729 --sport 1024: -j ACCEPT

"Przyjaźń - bezcenna za wszytko inne
zapłacisz adeną" (C) XiSiO

  1. standardowo to było , carlosA 26/11/02 20:25
    bodajże NFS (rp.statd), tak dla tcp jak i udp. (ale pewny nie jestem)
    Pozdrawiam.

    #whatever

  2. ej no co jest , Adas!# 26/11/02 21:39
    source port (sport) i destination port (dport) to jakies przekierowanie...

  3. a z tego co ja kojarze.. , Holek 26/11/02 21:40
    to ten port uzywany jest przez system do palaczen zwrotnych zwykle... hmm i zaden serwis (chyba, ze celowo) nie jest na nim uruchamiany...

    To jakis "przejety" serwer? generalnie nie widze powodu "istnienia" takich regulek.. jesli po skasowaniu nic sie nie wytrybi to ok...
    chyba ze ktos specjalnie puscil jakies uslugi na niestandardowych portach, ale te przekierowania na jeszcze bardziej niestandardowe sa juz w ogole "chore" ;)

    generalnie uzywanie portow wyzszych niz 1024 jest dla mnie jakims dziwnym zboczeniem ;)

    "...here I am on The Road again..."

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL