Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 01:26
 » wrrr 00:38
 » piszczyk 00:16
 » Bonifacyz 00:15
 » metacom 00:07
 » JE Jacaw 23:47
 » PCCPU 23:39
 » abes99 23:26
 » esteban 23:23
 » rainy 23:04
 » skalak23 22:59
 » marekzi 22:57
 » Flo 22:47
 » Soulburne 22:45
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05

 Dzisiaj przeczytano
 4696 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

USB vs. DOS , Yiy 28/11/02 14:45
czy znany jest wam może jakiś soft pod win98, który potrafiłby przechwycić zadania drukowania z DOS kierowane do portu LPT (ew. COM) i przekierować na podłączoną do portu USB drukarkę?
i jeszcze jedno... jak wydrukować w win98 wcześniej wydrukowany do pliku .prn dokument?

  1. Odpowiedź na ostatnie , Sherif 28/11/02 14:49
    Może COPY xxx.prn lpt1

    1. sprostowanie Sherif'ie , Yiy 28/11/02 14:53
      aaa... dzięki, ale chodzi o ten sam problem. wydrukowanie pliku .prn na port USB, ewentualnie wskazanie na konkretną drukarkę zainstalowaną pod win98.
      w winNT jest ładny mechanizm 'print /d'. ale potrzebuję tego samego dla 98.

      1. Hmm... a jak działa to "print /d" ? , JE Jacaw 28/11/02 15:01
        Bo sam mam drukarkę na USB i kiedyś też miałem z tym jakis problem?

        Socjalizm to ustrój, który
        bohatersko walczy z problemami
        nieznanymi w innych ustrojach

        1. działa to tak: , Yiy 28/11/02 15:09
          print /d:"nazwa drukarki w winNT" "plik do wydrukowania"

          cudzysłowy nie są konieczne, o ile w nazwie nie ma spacji. ale czy drukuje to pliki .prn? nie sprawdzałem...

          1. ale , Jumper 29/11/02 11:34
            nie dziala pod win98, wiec jedyny sposob to przez jakis inny komputer na ktorym jest zanistalowana drukarka i udostepniona (zamapowac na lpt1, moze sie nawet uda na tym samym komputerze), w kazdy razie na NT-kowatych nie ma problemu, instalujesz drukarke pod wine i udostepniasz a nastepnie: net use lpt1: //nazwa komputera (swojego)/drukarka

            "Łatwiej wybaczyć wrogowi niż
            przyjacielowi"
            William Blake

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL