Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Sherif 17:24
 » cVas 17:22
 » Emios 17:19
 » Dexter 17:08
 » wrrr 17:08
 » zibi13 17:06
 » XepeR 17:02
 » AfiP 17:00
 » Raist 16:50
 » Armitage 16:49
 » Artaa 16:48
 » DJopek 16:42
 » piszczyk 16:37
 » jablo 16:36
 » GULIwer 16:29
 » KHot 16:11
 » Fl@sh 16:00
 » abes99 16:00
 » acd 15:52
 » Liu CAs 15:38

 Dzisiaj przeczytano
 53968 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Pomiar temperatury dysku , FlieG 22/12/02 14:13
Heya
Czy mógłby mi ktoś podać linka do programu, za pomocą którego zmierze temperature HDD ?
Miałem kiedyś taki - siedział w trayu - bardzo mały

Tak zwany ład społeczny
to nic innego jak gwałt
zorganizowany

  1. SpeedFan to potrafi! , Yorg 22/12/02 14:19
    http://www.almico.com/speedfan.php

    ALE:
    1. nie wszystkie dyski podaja swoja temperature (BIV podaje, WD 120JB nie).
    2. jezeli masz HDD podlaczony pod kontroelr RAID (niewazne czy osobna karta czy zintegrowany) to na 90% nie pokaze temparatury.

    GG: 1706185
    lub komórka :)

    1. Acha ... , NimnuL-Redakcja 22/12/02 16:49
      speed fan odczytuje temp. m.in. dysku. U mnie na BIII 40GB pokazuje ...

      Gdyby nie wymyślono elektryczności,
      siedziałbym przed komputerem przy
      świeczkach.

  2. MBM 5.2.1.0 też pokazuje temperaturę HDD. , Bart 22/12/02 23:04
    j.w.

  3. temp ... , Pitt 22/12/02 23:34
    jaką macie temp dysku ? gdzieś czytałem że bezpieczna granica jest do 55 st. dla dysków IBM. Miałem kiedyś IBM 30/7200 i bez dodatkowego chłodzenia miał ok.46 st. a jak ostro mielił to dochodziło do 54 st. Po zamontowaniu go w powietrzu na linkach i zamontowaniu dod. wiatraka na 5V temp spadła do 42 st. Teraz mam Barracude IV 80/7200 i temp. mam od 39-41 st. chyba że mocniej popracuje to skoczy do 46 st.

    | AthlonXP 2400+ | Asus A7V333 |
    | DDR 512/333 Samsung |
    | GF4 Ti 4200 Winfast | B IV 80 GB |

    1. Z reguły wszystkie dyski najlepiej pracują do 55st. , DJopek 23/12/02 11:16
      Zresztą wszystko pisze na stronach producenta danego dysku...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL