Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 20:17
 » mnih 20:17
 » P@blo 20:14
 » Wolf 20:03
 » MARtiuS 20:02
 » dugi 19:59
 » ngP 19:55
 » Kenny 19:43
 » luzak2363 19:40
 » Menah 19:30
 » emigrus 19:28
 » zibi13 19:14
 » Zibi 19:11
 » GLI 18:49
 » PeKa 18:35
 » rooter666 18:26
 » KHot 18:22
 » Sherif 18:21
 » Hitman 18:20
 » Rafael_3D 18:11

 Dzisiaj przeczytano
 62078 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

RAID-0-szybciej czy nie? , yatzek 23/12/02 20:17
Mam pytanko.Posiadam kontroler RAID (siliconimage) jako karta PCI.Dwa dysk Barracuda III 30 GB/7200 i Maxtor 40 GB/5400 obr.Po skonfigurowaniu RAID-0 wydajnosc w sandrze uśrednia się a w HD-TACH też nie specjalnie...W sumie jest wolniej niż na osobnych dyskach...A gdzieś czytałem,że wydajność może wzrosnąć nawet o 99% więc może ktoś ma praktyczne doświadczenia z tym?Znajomy informatyk mówił,że ta większa szybkość to chwyt reklamowy....

  1. Po pierwsze , yanix 23/12/02 22:27
    dyski powinny być na osobnych kanałach, po drugie szybszy dysk pracuje z prędkością wolniejszego, po trzecie większy dysk zmniejsza się do pojemności mniejszego.

    Będzie, będzie...

  2. szybciej... , xmac 24/12/02 01:02
    bedzie jesli bedziesz miec 2 szybkie dyski (najlepiej identyczne) na osobnych kanalach. bIV nie lubia pracowac w parach (sprawdzone empirycznie), z reszta dyskow nie ma problemow
    pamietaj tylko, ze jak pada jeden dysk, to drugi tez
    chyba nie warto bawic sie w raid 0, zeby tylko go miec, bo zasadniczo zmniejsza sie bezpieczenstwo danych. jesli potrzebujesz bardzo szybkiego dostepu do dyskow, to wtedy mozesz sie na niego zdecydowac
    natomiast 'twoj' informatyk chyba za duzo czytuje 'skandali' ;_P albo nigdy nie widzial raid 0

    dual&mobile power
    XMAC

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL