Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 09:20
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » NimnuL 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13

 Dzisiaj przeczytano
 48016 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Win2000/XP i zabezpieczenia (konta admin i gość) - czegoś tu nie rozumię , JE Jacaw 7/01/03 09:37
Otóż w opcjach zabezpieczeń (tzn. tam gdzie się te wszystkie rzeczy ustawia) są takie opcje jak zmień nazwę konta administratora i gościa (jakoś tak to jest) i teraz moje pytanie, otóż po co są te opcje tym bardziej, że w kilku poradnikach o bezpieczeństwie znalazłem porady, aby zmienić w ten sposów nazwy tych kont ?

Przecież nazę tego konta można też zmienić normalnie, tzn. w ustawieniach konta po prostu ją zmienić, więc o co tu chodzi i jakie są różnice (bo chyba muszą być ?) między tymi dwoma sposobami zmiany nazwy ?

Z góry dziękuję za pomoc i nie wyzywajcie mnie od lamerów. :-)

Socjalizm to ustrój, który
bohatersko walczy z problemami
nieznanymi w innych ustrojach

  1. zmiana nazwy to zmiana nazwy ;) , Yankes 7/01/03 11:23
    a powod? Ogromny % wlaman domoroslych hackerow prostymi narzedziami to wlasnie wlam na nazwy: guest, gość, administrator... itd. :) Dlatego nalezy je zmienic :) Oczywiscie dla srednio zaawansowanego hacker'a to zaden problem wydobyc nazwe no ale jak mowilem ogromny % wlamow na kompy prywatne (czyt. w domu) to 'zabawy w hacker'a' amatorow i tych wlasnie mozemy wyeliminowac - przynajmniej te mniej doinformowana czesc ;)

    1. To rozumię... , JE Jacaw 7/01/03 12:20
      ...ale chodzi o to, że w Win2000/XP są 2 metody na zmianę i nie wiem, czy są sobie równoważne, a jeśli tak, to czemu w poradnikach podaje się ten trudniejszy sposób ?

      Socjalizm to ustrój, który
      bohatersko walczy z problemami
      nieznanymi w innych ustrojach

      1. bo brzmi bardziej profesjonalnie ;) , Yankes 7/01/03 17:32
        a szczerze mowiac nie wiem :)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL