Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » JE Jacaw 13:00

 Dzisiaj przeczytano
 76743 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

(grafika)problem z odtwarzaniem kolorow , dombardo 8/01/03 22:37
Chcialem umiescic jedno ze swoich zdjec na plfoto.pl.Zeskanowalem w Photoshopie i skan wyszedl nienajlepiej-kolory wyszly blade,szarobure a wlasnie cieple kolory byly najwieksza zaleta tego zdjecia.Wzialem sie za obrobke fotki.Nie uzyskalem jakosci oryginalu ale bylo lepiej.Otwieram ta przerobiona fotke w ACDsee i szok-zdjecia wyglada jak namalowane flamastrami fluorescencyjnymi.Stad pytania do znawcow tematyki-moze mam zle skalibrowany monitor?Jak sprawic,zeby widzine kolory w Photoshopie byly jak najbardziej zblizone do rzeczywistych.

monitor:Samsung 957DF
karta graf:Hrecules Radeon8500LE
Photoshop10
ACDsee 5.0

  1. photoshop 10????? , Tummi 8/01/03 22:48
    ???? To jakas dziwna wersja ;-))
    Zalatw sobie 5.5, wyrzuc z rejestru wszystko ze starego photoszopa i zainstaluj na czysto...
    A w fotoszopie file|settings|calibration (jakos tak) i zobacz co jest grane

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

    1. No oczywiscie,pomylka , dombardo 8/01/03 22:58
      wersja jest 7 (Illustrator jest 10).

  2. Hmm , McSet 8/01/03 22:50
    Ja powiem tak: kiedys jak robilem grafe w Corelu PP wychodzily smiesznie jasne/swiecace kolory w windzie etc. A to dlatego, ze obrabialem grafe w PP w RGB 24bit, po przekonwertowaniu na RGB 48 bit grafa w PP wygladala tak jak ta w windzie... Moze Twoj problem tyczy sie czegos podobnego? Miales takie przytlumione kolorki, probowales je ozywic a w windzie nalozyly sie efekty.
    A może nie o to loto...

    --
    what's goin' on fails to concern me

  3. Pomoglo zmian profilu koloru , dombardo 8/01/03 23:13
    choc wydaje mi sie,ze nie do konca.Ale fakrycznie barwy nabraly ciepla.Co prawda nie w file/settings,tylko w edit/color settings ale dalem sobie rade.Dzieki za wskazowki.

    Przy okazji-jaki jest sposob na wyciagniecie barw?Moze jakis filtr do sciagniecia(mam tylko podstawowe,nic nie instalowalem).Zabawa z curves i color replacement nie do konca daje pozadany efekt.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL