Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 19:49
 » Dexter 19:48
 » Lucullus 19:48
 » @GUTEK@ 19:46
 » Draghmar 19:44
 » Sebek 19:29
 » doxent 19:23
 » KHot 19:20
 » Druzil 19:14
 » NimnuL 19:11
 » leon 19:07
 » skalak23 18:59
 » McMi21 18:58
 » Visar 18:58
 » XepeR 18:56
 » ligand17 18:55
 » zibi13 18:54
 » Artaa 18:54
 » GLI 18:46
 » steve 18:37

 Dzisiaj przeczytano
 102014 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

LG GCE-8480B (48x16x48) + okrąłe kable firmy Vantec = problemy. , Venom79 11/01/03 16:24
Wszystko zaczelo sie od tego ze wczoraj zmienilem w komputerze tasmy na okragle kable firmy Vantec ( 24" dlug. ).

2 barracudy chodzily ok, cdrom samsunga 52x tez, ale nagrywarka przestala dzialac (chodzi na najn. biosie 1.04).
Po wlaczeniu kompa bios wykrywa urzadzenie:
ARMD-HDD:KL/DW-ST#GCE/8783B# # # # # # #
lub IL-DU-QT!GAE-8581B, zalezy czy nagrywarka jest sama na kablu czy z cdkiem. (nie zalezy od ust. master/slave)
Windows nie widzi napedu. A jak odpalam z dyskietki startowej program do flashowania biosu nagrywarki to tez nie wykrywa napedu cd-rw, pisze ze nie znalazl odpowiednich urzadzen.
Probowalem zmieniac kabel na drugi, zmieniac kanal na plycie, podlaczalem do raida na plycie - nic nie daje, zawsze to samo.

Ostatecznie zalozylem z powrotem tasme ATA33 (1 metr dlugosci) i wszystko jest ok.

Dziwne, prawda ?

A co do dyskow twardych, to transfery nie zmienily sie, jednakze obciazenia procka podczas pracy dyskow WZROSLY:
BIV 40GB - przed 3,8% - po 4,9% ; BIV 80GB - przed 8,7% - po 11%. Testy robilem programem HD Tach 2.61 i powtarzalem kilka razy.

Moze powyzszy tekst sie komus przyda, pozdrawiam.

Lewy pas to nie kółko różańcowe.

  1. hmm , lakers 11/01/03 17:43
    czy dziwne to moze nie - nagrywarki sa wrazliwe na kable i najlepiej dzialaja z tym co jest z nia w komplecie chyba ze jest bez kable wtedy na standardowym ATA33. Co do kabli okraglych to trzeba uwazac zeby dostac naprawde jakies firmowe bo moga byc rozne problemy. Ja jakos wogole sie do tych kabelkow nie umie przekonac i zostane na nich tak dlugo az w koncu calkowicie przejde na serial ata :-)

    P41,6@2,1 AsusP4PE 512 Kingston
    Matrox G450 DH Sonic Fury
    Iiyama HM903DT MegaWorks 510D

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL