Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Star-Ga-T 16:56
 » ligand17 16:52
 » NimnuL 16:47
 » Emios 16:43
 » Magnus 16:40
 » maddog 16:38
 » piszczyk 16:37
 » Nefratus 16:37
 » Syzyf 16:30
 » AfiP 16:21
 » Visar 16:17
 » globi-wan 16:13
 » PeKa 16:12
 » KHot 16:12
 » bmiluch 16:11
 » Hitman 16:08
 » Markizy 16:01
 » Wojtekar 15:55
 » Menah 15:53
 » Zibi 15:53

 Dzisiaj przeczytano
 37606 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

zasoby systemu... , tramway 13/01/03 20:17
nie panuję nad nimi zupełnie...Mam sobie Winde Me na 5 gigowej partycji, którą ma niemal tylko dla siebie;-), jakieś 350 mb ramu i notoryczne problemy z zasobami...w tej chwili na ten przykład pokazuje mi, że 42 procent zasobów seystemowych jest free...trochę chyba mało, nie??? zwłaszcza, że dopiero co zrestartowałem kompa - im dłużej jest włączony tym gorzej...w sumie dążę do jednego - moglibyście mi polecić jakiś program do zarządzania zasobami?? w sensie coś co by mi pokazało co w tle tak żre i czym mógłbym toto wyłączyć...

w każdym razie będę dźwięczny za każdą radę...pozdro

tramway

  1. no to wsio wiadomo , Chrisu 13/01/03 20:21
    Win ME i ponad 256 MB RAM - to jest winowajca...

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

    1. mógłbym prosić o jeszcze??? ;-) , tramway 13/01/03 21:24
      mógłbyś chlapnąć odrobinkę więcej??? bo ja trochę lamer jestem;-)) i wiesz...byłbym zobowiązany...w każdym razie dzięki...

      1. OK :) , Chrisu 13/01/03 21:39
        win 98 i ME mają problemy z zasobami w momencie gdy jest zainstalowane powyżej 256 MB RAM (M$ twierdzi ze dopiero powyżej 512 ale to jak zwykle nieprawda ;) )
        Kiedy włożyłem do siebie po raz pierwszy 512 MB RAM od razu zaczęły się dziwne rzeczy z BSODami włącznie.
        Poszukaj czegos takiego: "Out of Memory Errors with Large Amounts of RAM Installed.htm"
        POdobno pomaga zainstalowanie cachemana (lub innych podobnych) - jednak ja wielkich różnic nie zauważyłem :(

        /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

  2. tu jest pewien problem (główna przyczyna olewania przez ze mnie Win 9x) , Master/Pentium 13/01/03 22:49
    zasoby są bowiem miejscami na specjalnych stosach (conajmniej 2 , 16 i 32 bit a może więcej - nie pamiętam). Nie zależą one od ilości pamięci ale są ograniczone na sztywno. Przy większej ilości RAM'u coś jeszcze zjada w systemie te stosy (cache dysku ? , nie wiem). Pobaw się Cacheman , może ci pomoże. Wyłączenie zbędnych pierdów (Activ Desktop itp.) może trochę pomóc. Ewentualnie 98lite.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    1. Master a co to jest , Yosarian 13/01/03 23:46
      98 lite ... czyzby wyszła taka wersja windy ? :)))

      All the best people in life seem to like
      LINUX.
      Steve Wozniak

      1. taki progs do odchudzania windy , Master/Pentium 13/01/03 23:57
        wyciąć IE (niekoniecznie) , zmienic pulpit itp. www.litepc.com (dawniej www.lite98.net)

        Nie ma tego złego , co by się w gorsze
        obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
        włącz komputer :-)

      2. he, he ... , Yosarian 14/01/03 00:08
        fajny jest ten tekst z tej stronki:

        "Stability
        By removing a surplus of unused components, there is less Windows code lying around to break. More than 50% of Windows "Typical" installation can be removed."

        Musze sprawdzić czy moja winda sie podniesie jak jej tyle "Typical" usunę ;)))

        All the best people in life seem to like
        LINUX.
        Steve Wozniak

        1. przesadzili , Master/Pentium 14/01/03 00:18
          ale troche da sie usunac

          Nie ma tego złego , co by się w gorsze
          obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
          włącz komputer :-)

  3. dzięki , tramway 13/01/03 23:43
    spróbuję tego cachemana w takim razie...jeszcze raz thx:-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL