Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » metacom 02:04
 » ziemoone 01:49
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21

 Dzisiaj przeczytano
 7474 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

podkrecanie 600 , jotek007 16/01/03 18:17
na plycie asus p3b-f na bx
gdy podkrecam procesor robie to w biosie i niby wszystko bylo ok
gdyby nie to ze 600celerona moge max na 750 podkrecic a gdy chce na 900 (bo taka jest najmniejsza wartosc po tej 750) komp nie chce sie odpalac
probowalem za pomoca zworek ale jakiebym nie wstawil ustawienia to on ustawia zawsze 600
a tak wogole do jakiej wysokosci radzicie mi go podkrecic na stantardowym radiatorze
zwiekszylem jeszcze napiecie z 1.50 do 1.60 - nigdy nie czytalem o podkrecaniu w ten sposob, daje to jakies rezultaty ?a jesli tak to jakie

aha w biosie moge ustawiac tylko magistrale a mnoznik za nic nie mozna zmienic teraz mam ustawienie 9x 85fsb

ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

  1. to jest tak , Meteor 16/01/03 18:42
    kazdy procesor jest inny - jedne kreca sie bardzo latwo, inne w ogole, Byc moze masz ten drugi. Bywa, aczykolwiek Celerony II krecily sie bardzo ladnie. Kilka porad

    1) nie krecimy przez mnoznik (jest zablokowany) tylko przez magistrale.
    2) Jesli sie nie odpala mozesz sprobowac zwiekszac napiecie. Teraz uwazaj: zeby bylo bezpiecznie powinienes miec dobry, wydajny wentylator i porzadna paste. Podstawa to potezny radiator, odprowadzajacy cieplo na zewnatrz. Moze byc taki od Athlonow.
    3) jak dla mnie bezpiecznie jest dac max do 0,2 V wiecej niz standardowo. jesli masz 1.5 V (jakis dziwny ten Celeron), to mozesz mu zaaplikowac max 1.7 V.

    Powodzenia

    Tak, naleze do grupy trzymajacych
    kierownice i jestem z tego dumny!
    Pzdr. Univega,Author&Meteor

  2. ja swojego 566 krecilem na ciutke wiecej niz , etranger 16/01/03 18:58
    950 i napiecie bylo 1.8 a chodzil nawet przy 1.9 wentyl na celerony wystarczy orb jakis z tych straych w koncu to dzieki nim bylo to mozliwe jedno co jest potrzebne to dobra wentylacja obudowy ja mialem otwarta.Co do napiecia to celerony lazily nawet przy 2.1 i co po niektore chodzily (566) na prawie giga

    IStal sie switch:)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL