Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » DJopek 17:28
 » Sherif 17:24
 » cVas 17:22
 » Emios 17:19
 » Dexter 17:08
 » wrrr 17:08
 » zibi13 17:06
 » XepeR 17:02
 » AfiP 17:00
 » Raist 16:50
 » Armitage 16:49
 » Artaa 16:48
 » piszczyk 16:37
 » jablo 16:36
 » GULIwer 16:29
 » KHot 16:11
 » Fl@sh 16:00
 » abes99 16:00
 » acd 15:52
 » Liu CAs 15:38

 Dzisiaj przeczytano
 54591 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

zablokowali mi możliwość sprawdzania pingu?? , tramway 21/01/03 10:38
bo na to wygląda...na całym osiedlu u mnie jest jedna firma zakłądająca stałe...od jakiegoś czasu były problemy z niskim pingiem i...od wczoraj nie można go sprawdzić....wpisuję w "uruchom" jakikolwiek adres i...nie ma zwrotek...a net mi działa cały czas, więc czegoś nie rozumiem....

można to po prostu jakoś zablokować?? możliwość sprawdzania pingu???

z góry dzieki....

  1. po lokalnej , mik 21/01/03 10:42
    raczej nie bardzo , ale na swiat nie ma zadnego problemu mozna nawet blokowac dla okreslonych adresow itp.

  2. mozed byc np.tak , bwana 21/01/03 10:45
    ping - jest to, bylo nie bylo, usluga sieciowa (jedna z najprostszych). dziala na protokole icmp. w ten sposob mozliwe sa nastepujace przyczyny:

    - na Twoim komputerze zablokowany jest ICMP (np. przez Twoj firewall jesli masz)
    - na serwerze providera zablokowany jest ICMP (baardzo malo prawdopodobne)
    - na komputerze providera wylaczony jest ping, albo tez jest "wytlumiony" tzn. usluga dziala, ale ma zakaz odpowiadania (np. na okreslone adresy)

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

  3. jasne ze mozna zablokowac... , kaszpio 21/01/03 11:28
    wystarczy w firewallu zablokowac wychodzace i przychodzace pakiety icmp...i ping not working...
    niektorzy upierdliwcy w internecie zapychaja innym lacza wysylajac pingiem pakiety o bardzo duzych rozmiarach...dlatego czesto stosuje sie blokowanie icmp..
    Pozdrowka!

    Toshiba Tecra S11-124

    1. nie dlatego , Druzil 21/01/03 12:30
      NIe blokuje sie icmp ze wzgledu na floodowanie , ale ze wzgledu na skanery sieci, szukajace potencjalnych dziur.

      1. czytalem... , kaszpio 21/01/03 17:08
        w mądrej książce...ze między innymi tez z tego powodu...;-)
        Pozdrawiam!

        Toshiba Tecra S11-124

        1. co racja to racja , mik 21/01/03 18:07
          jeszcze windowsa 98 mozna bylo takim pakietem zajechac , dlatego czasem dmucha sie na zimne.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL