Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Sherif 08:29
 » Hitman 08:29
 » KHot 08:13
 » cVas 08:06
 » DJopek 08:05
 » GLI 08:02
 » patinka 07:56
 » Kelso1 07:51
 » Hrabia202 07:30
 » kyusi 07:16
 » Syzyf 07:00
 » AfiP 06:48
 » NWN 06:12
 » hokr 05:17
 » PeKa 05:11

 Dzisiaj przeczytano
 22353 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Udostępnianie połączenia - Win2000 i mały problem , JE Jacaw 27/01/03 10:25
Problem w zasadzie nie mój, ale kolegi dlatego może będzie trochę słabo opisany ale liczę, że zrozumiecie o co chodzi. :-)

Otóż jest mała sieć (4 kompy) z tego przynajmniej 3 z Win2000, a jeden chyba ma 98 (ale to najmniej ważne), wszystkie są podpięte przez hub'a i do jednego jest podłączony modem, a inne korzystają z "udostępniania połączenia internetowego". Problem polega na tym, że kiedy któryś z komputerów korzystających z udostępniania łączy się z siecią połączenie następuje automatycznie bez pytania o zgodę, czy połączyć. Czyli np. ktoś przypadkowo otwiera przeglądarkę lub program pocztowy i jest inicjowane połączenie - a zdarza się tak, że ktoś tego nie zuważy i koszty lecą...

Kumel twierdzi, że w ustawieniach modemu ma poustawiane, aby pytał przed połączeniem, ale to nic nie daje, więc jak myślicie w czym problem i gdzie należy ustawić to, aby się pytał o połączenie (bądź na komputerze łączącym się, bądź na udostępniającym połączenie - wszystko jedno).

Niestety ja nigdy nie miałem doczynienia z taką siecią, a tamtej nie widziałem i dlatego ten mój opis jest taki jaki jest.

Z góry dziękuję za pomoc.

Socjalizm to ustrój, który
bohatersko walczy z problemami
nieznanymi w innych ustrojach

  1. ustawienia polaczenia sieciowego zwiazanego z modemem , bwana 27/01/03 10:35
    odznaczyc mozliwosc nawiazywania polaczenia dla "innych komputerow w sieci lokalnej" czy tak jakos.

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL