Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » skalak23 21:31
 » fiskomp 21:30
 » Kenny 21:24
 » cVas 21:14
 » Matti 21:07
 » rooter666 20:58
 » kyusi 20:56
 » akslow 20:47
 » maddog 20:46
 » Wedrowiec 20:24
 » Rafael_3D 20:23
 » mnih 20:22
 » wrrr 20:19
 » myszon 20:07
 » elliot_pl 19:59
 » GLI 19:49
 » marek_m 19:46
 » metacom 19:28
 » burz 19:19
 » Artaa 19:11

 Dzisiaj przeczytano
 45315 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Asus P4s8x GOLD z RAIDem no i klopocik , Killero 31/01/03 18:19
Konfiguracja: Asus P4S8X na SISie z RAIDem (2xSATA i 1xATA133), 2 x HDD Maxtor 80Gb 7200 i problemik w postaci zwieszek kompa przy instalowaniu systemu. Dokladnie chodzi o to ze w winXP albo 2k po zalozeniu partycji (FAT czy NTFS nie ma znaczenia) po zakonczeniu operacji formatowania partycji systemowej nastepuje piekny zwis. po restarcie kontroler promise nie moze znalesc jednego dysku. Dodam ze jeden dysk podlaczony jest pod U133 jeden pod SATA. Jakies propozycje?

  1. dwie: , PrzeM 31/01/03 18:22
    1. jeśli chcesz używać FATa - formatuj partycje nie instalką ale zwykłym fdiskiem, a potem install
    2. na czas instalacji dyski podepnij pod ten kontroler, który działa

    PrzeM

    above the mind - powered by meat...

    1. Nie ma tak latwo , Killero 31/01/03 19:32
      1. Fdisk nie widzi calej pojemnosci 160Gb z macierzy dyskow, po drugie po zalozeniu parycji c:10Gb i d:10Gb i zainstalowaniu Win98, przy probie zainstalowania sterwonika RAID dla win98 - zwis. Po restarcie system sie nie odpala do czasu wywalenia sterownika.

      2. Na plycie sa kontrolery: 2xSATA i 1xU133 (tylko master) ktore moga tworzyc macierz, ponadto 2x133 "zwykle" ktore nie moga tworzyc macierzy. Jezeli podepne dyski pod zwykle kontrolery i zaloze partycje po ponownym podlaczeniu do RAIDa nie bede mogl utworzyc jednego 160Gb dysku, beda dostepne ale kazdy z osobna. Idea 2x80Gb w macierzy stripe z zalozenia powinna tworzyc jeden 160Gb i do tego daze.

      1. dorzuć , mirkrup 31/01/03 20:29
        małą 40 JB WD na system, a Maxtorki na SATA.

  2. Lookne , Killero 1/02/03 11:06
    Lookne i zobacze moze pomoze jakby cos to dam znac

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL