Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Carat 08:10
 » Dexter 08:09
 » Dhoine 08:05
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26

 Dzisiaj przeczytano
 42161 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Czy któs zna formułę na ustawienie mpc w najwyższej jakości kodowania , adje 6/02/03 00:12
i bez filtrów pasmowych a z sytemem pełnego stereo? Nie mogę znależć strony z jasno wyłożonymi funkcjami filtrów. Potrzebuję do archiwizacji CD - audio.

Na boardzie były podawane linki ale tam jest strasznie namieszane, a podany profil dla mpc preferuje szybkość a nie na jakość.

"Nasze namiętności często stają się
naszym nieszczęściem." (Zygmunt Freud)

  1. to jest bardziej złożone , Master/Pentium 6/02/03 00:53
    1. Tam nie wolno używać pełnego stereo , nie ma takiego trybu , skądinąd słusznie. Użyte tam joint to naprawdę jest mistrzowstwo więc się nie przejmuj , ze się tak nazywa. Wymuszenie pełnego stero tylko znacznie by pogorszyło jakość (kłania się tu teoria kodowania audio)
    2. Filtry pasmowe zostaw , w końcu po coś one w końcu są , prawda ? :-)
    3. Tutaj się nic nie grzebie
    4. Używasz presetów i tak
    a) standard ; wystarcza większości , bitrate rzędu 140-190 kb , brzmi bardzo dobrze
    b)xtreme; ciut wyżej , bitrate większy o jakieś 20 kb, brzmienie bez najmniejszych zarzutów
    c) stosowanie wyższych presetów jest niecelowe, żebyś nie wiem jak złote miał ucho to karta dźwiękowa kompa to ciut zjebie i poprostu nie słychać żadnej róznicy. Jak nie wierzysz to wykonaj testy ABX. Poczytaj sobie www.hydrogenaudio.org .

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    1. ale gdzies wyczytałem że zamiast np extreme można dawać liczby z jakimś dodatkiem , adje 6/02/03 01:05
      to coś z 0 lub 10 (tego nie pamiętam) daje najwyższą jakość

      "Nasze namiętności często stają się
      naszym nieszczęściem." (Zygmunt Freud)

      1. niektórzy na www.hydrogenaudio.org , Master/Pentium 6/02/03 01:08
        istotnie tak proponują. Jednak sami autorze kodeka to adradzają. Jednak jak już chcesz to walnij xtreme pod dodatków.

        Nie ma tego złego , co by się w gorsze
        obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
        włącz komputer :-)

        1. oczywiscie źle kliknąłem , adje 6/02/03 01:14
          i poszło pod moim tekstem

          "Nasze namiętności często stają się
          naszym nieszczęściem." (Zygmunt Freud)

  2. w podawanym tam profilu , adje 6/02/03 01:12
    gdy załadowałem do EAC to są takie ustawienia - --insane --xlevel --artist "%a" --title "%t" --album "%g

    Chcę do archiwizacji ustawić własny profil o najwyższej jakości, by w razie konieczności stworzyć CD audio lub mp3/128. Stąd te rozważania.

    "Nasze namiętności często stają się
    naszym nieszczęściem." (Zygmunt Freud)

    1. oki , a help to co ;-) , Master/Pentium 6/02/03 09:29
      --insame ; to ten wyższy profil , odradzam , bitrate rośnie jeszcze wyżej a ze względu na pewne założenie jakość jego może być ciut niższa niż extreme.
      --xlevel ; kodowanie głośności , ogranicza ryzyko wystąpienia przesterowań - istotnie warto dać
      - reszta może być aczkolwiek albo dajesz je i wyłączasz tworzenie tagów przez EAC albo vice wersa.

      Jeśli to twoje płyty to ripuj podwójnie. Raz do mpc i raz do mp3. Da to maksymalną moźliwą jakość do uzyskania. Każde przekodowywanie pogarsza jakość i wsio. W przypadku lame daj --alt-preset 128 (ABR 128) albo --alt-preset cbr 128 (CBR 128 kb). Sprawdź czy inny encoder (Fhg) nie ddaje dla ciebie lepszych mp3 przy tym bitrate. Lame jest optymalizowany dla większych bitrate i niektórzy wolą inne encodery dla niskich przepłynności.

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL