Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24
 » Wedelek 09:22
 » PrzeM 09:14
 » Dhoine 09:13
 » RoBakk 09:08
 » Kilgor 09:06
 » Miron 09:05
 » NimnuL 09:05
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23

 Dzisiaj przeczytano
 49761 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Drukowanie przez USB , modrak 6/02/03 12:28
Na komputerze pod systemem WINDOWS 2000 , dziala program jeszcze DOSowy (stary dobry clipper 5).
Do komputera podłączona jest drukarka laserowa HP przez USB.
Problem dotyczy wydruku ze starego programu na drukarkę , ma do wyboru LPT1,LPT2....ale brak USB !!!!
Mozna z tym coś zrobić?

Stare dobre P4 ... reszta to proza
życia....

  1. miałem podobny problem , wielo 6/02/03 12:51
    z lexmarkiem i dowiedziałęm sie że pod dosem nie można drukowć, może tak samo jest w tym przypadku?

  2. no wiec , Jumper 6/02/03 15:22
    udostepnij drukarke
    a nastepnie zamapuj port lpt1
    polecenie pod win2k
    net use lpt1: //nazwa_twojego_komputera/nazwa_udostepnionej drukarki

    "Łatwiej wybaczyć wrogowi niż
    przyjacielowi"
    William Blake

  3. HP... , snail 6/02/03 15:24
    np 1000 series /USB/ ma w swoich sterach emulacje portu LPT /jeśli można to tak nazwać/ przy instalacji sterów przez instalatora zamieszczonego na płytce "tworzą się" 2 drukarki:
    1. na usb /domyślna/
    2. na LPT /emulowany tryb/
    we właściwościach poszczególnych drukarek można zauważyć z jakiego portu korzystają.. ale czy to działa w 100% przy wydrukach spod DOS w win2k2? Nie wiem - nie sprawdzałem, bo komp poszedł całkowicie w inne miejsce niż powinien :-/
    więc spróbuj instalować przez setup z plytki tą drukarkę a nuż będzie podobna sytuacja jak u mnie?

    ...zamknij ryja i
    umieraj jak mezczyzna...

  4. da sie to zrobic , Bogdan 6/02/03 17:51
    juz to kiedys pisalem. Wystarczy zainstalowc prgramik "Pomost GDI" w programie dosowym ustawic "drukowanie do pliku" i teraz kazdy wydruk do pliku spowoduje uruchomienie pomost , ktory pod kontrloa winozy wydrukuje wszystkie w/w pliki.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL