Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19
 » PeKa 12:14
 » CiAsTeK 12:12
 » Syzyf 12:11
 » burz 11:59
 » AdiQ 11:58
 » Dexter 11:57
 » 247 11:57
 » Kenny 11:44
 » Master/Pe 11:43
 » Liu CAs 11:35
 » resmedia 11:34
 » Fight 11:31
 » Ament 11:30
 » malyy 11:30
 » abes99 11:28
 » Markizy 11:24
 » KHot 11:23
 » Tomasz 11:18

 Dzisiaj przeczytano
 65450 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Potrzebuje pomocy co do pliku boot.ini w XP , DraxteR 6/02/03 21:53
Sytuacja wyglada tak :
na C: byl XP a na D: 98
Xp zostal wywalony (format) a 98 zostal na D:
Po instalce XP wszystko smiga aOK ale nie mozna sie dostac do 98.
Trzeba zmienic plik boot.ini - to wiem ale niewiem jak :(
Moze mi ktos pomoc ?

Z gory bardzo dziekuje.

----------------------------
Your heart is free.
Have the courage to follow it.

  1. nie wystarczy zmiana w boot.ini - brakuje Ci pliku , Bart 6/02/03 22:18
    dosboot czy jakoś tak - w nim był zapisany bootrecord windowsa 98. Nie podam Ci terez dokładnej recepty rozwiązania tego problemu bo możesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzić.
    Generalnie to trzeba odtworzyć środowisko startowe Win 98 czyli sys a: c: z dyskietki startowej Win98, edysja msdos.sys (określenie ścierzek do Win98), następnie naprawa środowiska startowego Win XP z płyty, jeżeli nie wiesz jak się do tego zabrać to może lepiej nie próbuj.

    1. Khmm , DraxteR 6/02/03 22:42
      Wiesz co ? Nic z tego co piszesz nie rozumie :(

      ----------------------------
      Your heart is free.
      Have the courage to follow it.

      1. no właśnie... sorry , Bart 6/02/03 23:39
        Zwykle przerabiałem przypadki gdzie na D: znajdował się Win XP/2k a na C: Win 98 i do takiej konfiguracji mógłbym napisać przyzwoitą instrukcję rozwiązania Twojego problemu.
        Skoro nie znasz plików i środowisk rozruchowych obu systemów nie mogę Ci pomóc - sorry za dużo pisania i tłumaczenia.

  2. no więc tak , Master/Pentium 7/02/03 10:59
    1. Uruchamiasz jakiś edytor dysku.
    2. Może być dosowy diskeditor z norton utilities
    3. Zgrywasz nim główny sektor startowy danej partycji z win98 ,w diskedit jest nawet taka opcja
    4. Kopiujesz uzyskany plik na partycje z XP
    5. Do boot.ini dopisujesz C:\nazwa_pliku="Opis taki jak chcesz"
    6. Ustawiasz czas wyświetlania i to wsio

    Zakładam , że oba systemy były na osobnych partycjach podstawowych i startowały ze swoich osobnych partycji. W innym przypadku sprawa będzie bardziej złożona.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL