Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12
 » Draghmar 23:09
 » ManiusNG 23:00

 Dzisiaj przeczytano
 4464 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z napędem dyskietek , michol 10/02/03 17:53
jest tak: dawno nie używałem FDD i przyszło mi go uruchomić, a tu problem... nie chce czytać z dyskietek tzn winxp sie zawiesza- pomaga tylko twardy reset, dos wywala że nie może czytać z określonego urządzenia.
Wymieniłem FDD i tasme na inne i dalej to samo. Cały czas pali się tylko dioda na napedzie i zero reakcji. W BIOSie nic nie grzebałem...
może ktoś ma jakiś pomysł??
z góry dzięki

  1. jesli caly czas , Outsider 10/02/03 18:00
    swieci sie dnioda, wysuwa sie wniosek ze szelka jest zle podlaczona. Choc jesli mowisz, ze zmieniles naped i szmate, moznaby pokusic sie o podejzenie, ze kontroler na plycie masz uszkodzony (ale sprawdz najpierw te szelke).

    Okiełznany Ukierunkowany Twór
    Sometimes Informatycznie
    zDEspeRowany...

    1. próbowalem , michol 10/02/03 18:21
      juz tego i nic...
      ale czy ktoś się spotkał żeby był uszkodzony kontroler od FDD?? ja o tym pierwsze słysze.... a może pomoże nowy BIOS??

      1. tak tak ... nowy BIOS , Fantomas 10/02/03 18:34
        do stacji dyskietek na pewno Ci pomoze :>

        .... jezeli nie wyłapałes(aś)
        złosliwosci to przeczytaj raz
        jeszcze ...

      2. Spotkałem się ... , zartie 10/02/03 18:58
        Przez ponad rok siedziałem w pracy przy takim kompie - wszystko inne działało. Żebyście widzieli miny tych, co przychodzili z czymś na dyskietce ;-D
        Po niedawnych zabawach elektryków mam nowe mobo :)

        Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

  2. tak doswiadczylem , Outsider 10/02/03 18:53
    juz uszkodzonego kontrolera, ale to w starych plytach gdzie byl on oddzielna karta. A tak swoja droga jesli wymieniles FDD to pozostaje tylko wnioskowac, ze wina lezy po stronie plyty bedz ustawien, ale TY przeciez niczego nie zmieniales...

    Okiełznany Ukierunkowany Twór
    Sometimes Informatycznie
    zDEspeRowany...

    1. dokładnie.... , michol 10/02/03 18:56
      nic nie zmieniałem wiec to musi być kontroler...

  3. moge sie mylic ale , rad 10/02/03 20:29
    co smi swita ze kiedys tez mialem ten problem i okazalo sie ze odwrotnie podpielem kabel (koncowka od plyty do FDD)

    mam swoje zdanie, ale się z nim nie zgadzam

    1. to jest rozwiazanie! , Tummi 11/02/03 12:14
      nawet, jesli 'dziubek' wczhodzi w 'dziurke' to nie znaczy, ze jest OK - czasami 'dziubek' musi byc odwrotnie i nie ma pasowac... don't ask why.

      T.

      www.skocz.pl/uptime :D

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL