Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12
 » Draghmar 23:09

 Dzisiaj przeczytano
 4847 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Chaintech Zenith a temperatura XP2000 , Lukasso 10/02/03 21:29
Wiem że temat temperatury buł już poruszany wiele razy, ale mam pytanie dotyczące wskazań temperatury na dosyć nowej płytce, a mianowicie Chaintech Zenith. Program monitorujący płytę (DigiDoc) główną dołączony do płyty wskazuje ok. 50 przy małym obciążeniu procesora do 60 stopni przy większym obciążeniu(obudowa otwarta). Bios po włączeniu kompa wskazuje ok. 49-51 stopni. Czytałem recenzje Vegity i pisał on o problemach z wskazywaniem temperatury przez bios tej płyty, tyle że w jego przypadku wskazania były bliskie 100 stopni. Na stronie producenta znalazłem bios taki jaki płyta posiada z 2002/11/18. Sandra2003 wskazuje od 23 do 45 stopni. Wskazania obrotów w Sandrze i w DigiDoc pokrywają się i wynoszą średnio 2400-3400 obrotów. Czy może ktoś ma tą płytkę i jak się ma ta temperatura u was? Jakim programem najlepiej sprawdzać temperaturę procesora Procesor to AMD Athlon XP 2000+ 0.13, wentylator Volcano 9, pasta Arctic Silver III.Cooler przy temp. 55 stopni jest chłodny a system stabilny.

:-)Napisałem się trochę. Pozdrowionka dla wszystkich i z góry dzięki za odpowiedzi

  1. 55 stopni , Yooras 11/02/03 07:05
    volcano 9, xp 2000 0,13, pasta z kompletu od wentylatora no clue programu dogrzewacz w postaci kaloryfera oddalony jakieś 15 centymetrów i działa aż miło
    pozdro

  2. Kaloryfer , Lukasso 11/02/03 09:07
    oddalony jest od kompa o ok 1 metr a średnia temperatura w pokoju to 22,3 stopnie w obudowie 30 stopni :-)

  3. Panowie mam pytanie , piszczyk 11/02/03 17:46
    czy na tym Chaintechu jak dobrze zrozumialem są:
    - 2 zlacza ATA (na 4 urzadzenia)
    - 1 zlacze ATA RAID (2 urzadzenia)
    - 2 zlacza SATA 150 (2 urzadzenia) ??
    I w zwiazku z tym pytanie: czy na RAID'zie moge podlaczyc jedno urzadzenie (pojedynczy dysk twardy) ??

    takie tam klamoty . . .

    1. Tak mozesz, ale tylko jeden dysk nie wiecej , K0SA 11/02/03 21:22
      pozdro

      i5 750@4 | MSI GD65 | 4 GB 2000
      GTX 275 | Samsung F3 500 GB
      TP-650 | IIyama 24 | Zalman GS1000SE

      1. No chyba ze 2 beda w raidzie :) , K0SA 11/02/03 21:22
        ale nie 2 podlaczone jako dwa na jednym kanale ustawione jako "nierajdowe" ;)

        i5 750@4 | MSI GD65 | 4 GB 2000
        GTX 275 | Samsung F3 500 GB
        TP-650 | IIyama 24 | Zalman GS1000SE

  4. Chaintech Zenit , Jax 24/02/03 23:34
    Nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz ale:
    Też mam to cudo z Athlonem 2400+, temp. ok 55 stopni ale przy obniżonym vcore do 1,5V (wentyl ZALMAN 6500 Cu Silent Mode - obroty ok. 1900) normalni 60 stopni.
    Nie wiem co o tym myśleć - może temp. jest z diody procesora?
    Jak byś do czegoś doszedł daj znać na maila
    Zauważyłeś, że można zmieniać mnożnik Athlona bez problemów?
    Napisz jak ci się używa tej płyty, ja jestem zachwycony.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL