Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » JE Jacaw 07:38
 » PeKa 07:37
 » wukillah 07:36
 » Kenny 07:35
 » adolphik 07:33
 » mravel 07:32
 » dugi 07:32
 » DYD 07:22
 » steve 07:19
 » Artaa 07:06
 » XepeR 06:51
 » KHot 05:43
 » cVas 05:41
 » @GUTEK@ 05:29
 » alien1 05:01
 » Kosiarz 03:43

 Dzisiaj przeczytano
 16083 postów,
 wczoraj 61370

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[OT] Komputerowy analfabetyzm w firmach (długie refleksje) , ***dOUbLeDeCKeR*** 15/02/03 15:49
Właśnie skończyłem w pracy przerabianie w Irfan View ponad 80 MB tiffa na jpg.
Nic w tym dziwnego poza sprawą, że musiałem to zrobić na komputerze pentium 66 z 24 RAMu, co zajęło ok. pół godziny. Obrazek miał 80 MB bo był zeskanowany w 700dpi na starym skanerze który sprzętowo wyrabia 600 dpi. Oryginalny format obrazka to A4, przy czym miał być wydrukowany w pomniejszeniu 1/4, co według mnie pozwala na skanowanie w 300 albo nawet 150 dpi (a może to ja jestem kretynem) . Wcześniejszy pomysł szefostwa był taki żeby ten 80 MB plik przesłać mailem na inny komputer w firmie (P IV 1,8 GHz 256 RAM szybki skaner i sprawna drukarka), co przy przesyle rzędu 1-2 kbit/s daje kilka dni
No i jak można się nie pochlastać szarym mydłem w takiej firmie ???

  1. hehehe , xan 15/02/03 15:59
    Analfabetyzm informatyczny w firmach to temat na prace doktorska (z psychologii, informatyki, socjologii i Bog jeszcze wie czego). Jak znajde czas rzuce pare naprawde obezwladniajacych przykladow w dziale [Jokes} :-))).

    Nie mogę wam pomóc .. jestem pasikonikiem

  2. tak to już jest , obes 15/02/03 19:38
    nie wymagajmy żeby każdy miał pojęcie o wszystkim.
    Pewna pani pojechała zmienic opony na zimowe. Wulkanizator wyjaśnił że przyjechała na zimowych a te w bagażniku to letnie. Czujecie babka zapomniała na wiosne zdjąć zimówy:)))

  3. chyba przebijam swoja opowiescia , Bodhi 15/02/03 22:14
    przychodzi babka ze swoim 10/11-letnim synkiem i 2-miesiecznym komputerem do serwisu, podobno jest jakis problem w 3DMark01, ponadto sa krzaki w grze Midtown Madness 2. Okazuje sie ze ten "problem" w 3DMark to brak mozliwosci wykonania testow Pro ktore sa dostepne tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow. Ta odpowiedz babki nie satysfakcjonuje bo skoro jej synek mowi ze jest zepsute to jest. Problem z MM2 zalatwia patch na wspolprace z GF, ktory jednak podmienia plik wykonywalny, juz podmieniany crackiem zeby gra w ogole sie odpalila, takie male kolko bez wyjscia. Po dlugiej klotni i straszeniu sadami babka dostaje pieniadze za komp i zadowolona wychodzi. Jaki wniosek? Proponuje wprowadzic prawo jazdy na komputery, bo debilizm bywa porazajacy :)

    Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię
    do swojego poziomu i pokona
    doświadczeniem.

    1. Hmmm , Poke 15/02/03 22:41
      rzegonil bym na 4 wiatry i jeszcze postraszyl tym ze ma piracki soft na kompie.

      09 sierpien 2008 - penitentiam agite

  4. Hmmm, gorzej jak komputerowymi , sebtar 15/02/03 22:38
    analfabetami są ludzie zatrudnieni jako "informatycy"...

    Demokracja to władztwo intrygantów,
    wybieranych przez głupców.

    1. dokladnie , Bodhi 15/02/03 22:57
      zapomnialem dodac ze to co mowil nastoletni fachowiec potwierdzil znajomy "informatyk" tej pani. Nic dodac, nic ujac :)

      Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi Cię
      do swojego poziomu i pokona
      doświadczeniem.

    2. a przez takich , Chrisu 18/02/03 20:16
      ci którzy znają się choć trochę, nie mogą pracy znaleźć. Szukałem pracy. Już sam nie wiedziałem (i szukam dalej) gdzie iść i poszedłem do podtawówki u mnie. Co mi powiedział pan dyrektor? "Mamy wykwalifikowanych fachowców".
      Jeden z nich jest po kursie, drugi studiował informę (nie wi nawet jak GG zainstalować LOL) i pani która też nic nie umie (też po jakims kursie). Ten po kursie jak czegoś nie wie woła ucznia - 11 lat.
      Żeby nie było, że ja tez po kursie ;) - skończyłem informę...

      /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

  5. firmy też nie lepsze , Argi 16/02/03 10:09
    W mojej firmie zamówiono kilka zestawów w Optimusie. Instalacja komputerów w cenie. Przyjeżdża dwóch dżolerków w garniturkach, kompy złożone, twardziele sklonowane, pozostaje tylko podpiąć kable i odpalić. I tu, uwaga, problem. Drukarka chyba inna niż sterowniki sklonowane na dysku (igłówka Epsona). Jednym słowem, nie chodzi. Próbowali uciekać (najpierw czytali instrukcję :). Mój dociekliwy kolega poprosił, aby jednak odpalili drukarkę. Wiecie co zrobili? Odpalili autotest (przy nie podłączonym przewodzie :), pokazali wydruk, że jest OK i pojechali

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL