Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 22:41
 » acd 22:33
 » @GUTEK@ 22:22
 » cVas 22:22
 » rooter666 22:13
 » ini1 22:10
 » Irix 22:05
 » Markizy 22:05
 » Brauni 22:00
 » ToM78 21:56
 » maddog 21:56
 » szczebel 21:52
 » Zibi 21:49
 » P@blo 21:49
 » McMi21 21:33
 » Dexter 21:15
 » Venom79 20:48
 » Kenny 20:39
 » Robek 20:31
 » mnih 20:18

 Dzisiaj przeczytano
 65698 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z trybem dual na A7N8X z pamieciami Samsunga , johny-1 16/02/03 22:03
Czy ktoś ma może podobny problem do mojego ? Chodzi o to, ze komp sie resetuje (lub zawiesza) zaraz po POST\'cie w pracy 133/166 (CL2,5). W trybie synchronicznym (nawet przy ostrych timingach) wszystko jest w porządku. Podobno jest to wina konkretnego typu pamieci (Samsung 256/PC2700 jednostronne)

johny-1

  1. to mnie zmartwiles , Maniak 16/02/03 22:23
    bo wlasnei zamowilem 2x 256/333 Samsunga z serii TCB3 i mam zamiar zeby to pracowalo w dual ddr bez problemu.

    Zmień swój podpis na Boardzie

  2. Gdzieś już pisało , Mademan 16/02/03 22:33
    ale nie pamiętam gdzie że Dual-DDR źle znoszą asynchroniczne taktowanie tak też czytałem w Chip-ie. Pozostaje podkręcić procka a pamięci zostawić synchronicznie do niego

  3. hmm , GULIwer 16/02/03 22:37
    http://twojepc.pl/boardPytanie36675.htm chyba warto się zapoznać

    I'm only noise on wires

  4. niestety ale jakosc pamieci sie klania. , speed 16/02/03 23:03
    Na orginalnych modolach samsung .corsair.crucial , nie zauwazylem zadnych anomali w asynchronicznej pracy .
    zwroc uwage czy to sa orginalne pamieci t.z caly modol ,plytka i chipy robione przez samsunga , wtedy mozesz powiedziec ze masz pamieci samsunga . sa nie duzo tansze od corsair czy OCZ lub innych markowych. jak jest w polsce trudno mi powiedziec ale to co widze w US i umnie to 95 % tego co niby jest samsung to ma tylko chipy samsunga .
    o problemie mozna bylo by pisac jak by na kazdej plycie i wlasnie ten typ pamieci tak sie zachowywal . Ja sprawdzalem to na PC2700 samsunga maja ten sam kod na chipach TCB3 i jedyny problem to kiepsko chodza na wysokim fsb w dual mode. ale to normalne dla pamieci PC2700 i nie ma co oczekiwac ze pojda na 200Mhz bez problemow . Jak pojda to fajnie a jak nie to nie ma sie co martwic.
    Sprawdzilem tez czy wogole jest jakis sens poszczac pamiec asynchronicznie i wyniki potwierdzily moje oczekiwania . nie ma zadnego . lepiej posc synchronicznie proca i pamiec na 138Mhz i bedziesz mial znacznie lepsze wyniki niz na 133 i 200 czy nawet wiecej . Dla procesorow AMD jedynym sensownym rozwiazaniem jest praca synchroniczna CPU i pamieci.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL