Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » GLI 12:04
 » MARtiuS 12:01
 » Wedrowiec 11:59
 » cVas 11:50
 » DJopek 11:49
 » Kraszan 11:44
 » Liu CAs 11:42
 » KHot 11:38
 » @GUTEK@ 11:34
 » wrrr 11:32
 » Menah 11:26
 » Wolf 11:25
 » hokr 11:21
 » Kenny 10:48
 » Robek 10:47
 » acd 10:31
 » Yatanza 10:28
 » rainy 10:14
 » globi-wan 10:13
 » Ziomek 10:08

 Dzisiaj przeczytano
 29374 postów,
 wczoraj 69357

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

S/PDIF w dźwiekówkach - co to właściwie jest ? , JE Jacaw 20/02/03 15:51
Chodzi o to, że coś mi tam świata, że to jakieś wyjście/wejście cyfrowe, czy jakoś tak. Ale zastanawiać mnie zaczeło, to że np. w filtrach do AC3 można ustawić to wyjście i np. kiedy ma się SB Live 5.1 i analogowy zestaw głośniczków 5.1 (w moim przypadku DTT2200), to wtedy uzyskuje się dopiero dźwięk 5.1 (spraw wiele razy roztrząsana na boardzie).

Więc jak to jest ? Gdy np. ustawię w filtrach 5.1 to nie gra, a jak dam S/PDIF to gra ?

Nie wiem czy jasno sformułowałem moje pytanie, ale mam nadzieję, że tak i może ktoś będzie mógł mi coś na ten temat powiedzieć.

Osobiście używam filtrów z pakietu ac3filter v 0.63b i w nich zarówno przy ustawieniu 5.1 jak i S/PDIF mam dźwięk 5.1, ale np. przy filtrach z windvd tylko ustawienie S/PDIF działało dobrze.

Socjalizm to ustrój, który
bohatersko walczy z problemami
nieznanymi w innych ustrojach

  1. to jest tak ze , Ranx 20/02/03 16:17
    masz mozliwosc wypuszczenia dzwieku przez wyjscie w postaci cyfrowej (calego strumienia dzwiekowego ze zrodla) do np odkodowania dopiero w zewnetrznym urzadzeniu np wzmacniaczu z takim wejsciem. czyli po 2 kabelkach wysylasz sygnal od mono porzez stereo az do 7.1:)
    i teraz sa 2 tryby pracy (np yamaha 724 i np hercules gs forti 3) . normalny gdzie dzwiek standardowo idzie na spdifa i taki sam na wyjscia analogowe i tryb pracy zaznaczany jako pass-thru czyli gdy karta dzwiekowa sluzy tylko do przekierowania wchodzacego na nia strumieniu dzwieku na wyjscie cyfrowe bez rozkodowywania go (np ac3 z filmow)
    i tak mniej wiecej to wyglada:)

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

    1. Dzięki... , JE Jacaw 21/02/03 09:06
      ...z tego wnioskuję, że w moim przypadku musi to być tryb normalny.

      Socjalizm to ustrój, który
      bohatersko walczy z problemami
      nieznanymi w innych ustrojach

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL