Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 01:50
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06

 Dzisiaj przeczytano
 10674 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

DVD i regiony a dost. do plytki , 1Majkel 4/03/03 10:16
Witam,
moze temat troche dziwnie wyglada, ale mam takie pytanie - mam naped DVD ROM z blokada regionu na region 2-gi, i czy gdy wloze do tego napedu plyte z filmem z regionu 1-go to czy w ogole bede mogl uzyskac dostep do plikow *.vob znajdujacych sie na tej plycie (a dalej zdekodowac je i zgrac na HDD by przerobic na DIVX ;), czy blokada regionu objawia sie tym, ze w softwarowych playerze nie obejrze takiego filmu, czy tez w ogole nie uzyskam dostepu do takiej plytki ?

A druga sprawa - co myslicie o wgraniu nowego firmwaru do DVD Romu? Czy jest to bardzo ryzykowne?

http://www.F22TAW.prv.pl

  1. co do drugiego pyt. , resmedia 4/03/03 11:19
    Wgranie nowego biosu do dvd jest tak samo ryzykowne, jak do nowej płyty głównej. Tylko trzeba dobrze przeczytać readme, bo trzeba wiedzieć, gdzie (na jakim kanale) ma być napęd podczas flashowania. Dla swojego LG DRD-8120B wgrałem taki 'nieoficjalny' i teraz mam 'region free' :))
    A dostęp do płytki z innym regionem powinieneś mieć bez problemu (choć nie jestem pewien w 100% - nie próbowałem)

    desipere est juris gentium

    1. no wlasnie.... , 1Majkel 4/03/03 16:24
      ... mam DVD ROM AOPEN 1040 PRO, ktorego elektronika jest bardzo podobna do innego napedu firmy Pionier.

      Na tej znanej stronie z firmware znalazlem takie info:

      ----
      http://forum.rpc1.org/...tegory=1&manufactor=4

      Aopen DVD-1040
      -Aopen DVD-1040 Pro (10X/40X) 1.13, 1.25
      (Known firmware : 1.13 / 1.14 / 1.25)
      Slot-in model. Pioneer DVD-104S OEM
      You can make your drive region free (RPC-1) by using the Pioneer DVD-A04/104 RPC-1 firmware. (see Pioneer part) Note : Once flashed the drive will be detected as a Pioneer DVD-104.
      RPC-2
      ----
      a stad: http://www.geocities.com/progressramsoftnet/DVD/
      udalo mi sie sciagnac ten zmodyfikowany firmware, i jest rzeczywiscie jak mowisz zaznaczone w readme, by na czas flashowania naped byl na kanale sec. slave .... W ogole jest tak kilka wskazowek odnosnie tego procesu....

      Zastanawiam sie czy na to w gole sens, skoro nawet gdyby sie udalo, i mialbym kilka filmow w regionie 1-wszym, to wiadomo, naped kiedys sie calkiem zepsuje (juz ma 3,5 r.) a potem bedzie problem ze znalezieniem innego, ktory daloby sie przerobic... ;)

      http://www.F22TAW.prv.pl

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL