Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Sebek 17:24
 » ReeX 17:22
 » JE Jacaw 17:22
 » Kenny 17:21
 » KHot 17:18
 » Flo 17:18
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04

 Dzisiaj przeczytano
 93611 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Znikajacy CDROM - pomozcie bo osiwieje , Olo 9/03/03 13:57
Witam!

Zachcialo mi sie wymontowac stary wierny cdrom Toshiby ze swojego blaszaka i zamontowac go w kompie siostry. Udalo sie i dzialal przez pare dni. Wczoraj przestal - patrze a tu w menadzeze urzadzen string zamiast "Toshiba XM-6302B" siakies krzaki. Zrobilem restart, faktycznie w biosie jest urzadzenie wykrywane jako "krzaki". Jak odepne hdd jest wporzo, jak zapne - krzaki (najczesciej) albo dobrze (b. rzadko) ?????. Obejrzalem tasme IDE - w porzadku, niepozaginana zbytnio, wypialem, zapialem ja z powrotem - to samo. Wymontowalem dysk i cdroma, obejrzalem - wszystko dobrze poustawiane, dysk master, cdrom slave. wtyczki zasilania siedza w porzadku. Zapialem calosc na drugi kanal IDE - dzialalo jak burza. Do dzisiaj ... dzis rano znow w biosie krzaki a cdrom zniknal w windowsie. Wrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!! Co to moze byc?? Przecierz ten cdrom z tym samym hdd dzialal mi 3 lata w moim blaszaku (na Asusie P2B)!

Obecny konfig: Aopen AX6BC, Cel266, 256MB ramu w 1 kosci, creative savage4, dzwiekowka ess solo1, 2 sieciowki (10Mbit i 100Mbit), hdd MAxtor 4.3GB, nieszczesny cdrom Toshiba 6302B - 32x, zasilacz 300W. sys win98se. Nic nie jest podkrecone.

Co robic?? Na razie mam pomysl zeby kupic nowa tasme IDE. Cos jeszcze?

  1. dobrze stawiasz , ThY 9/03/03 14:13
    wymiana taśmy powinna pomóc, ew. sprawdz jak sie maja piny w złączu ide w cd'ku, czy czegos nie braknie przypadkiem ;)

  2. wynika że , Yosarian 9/03/03 14:14
    zawsze, obojetnie czy na IDE1 czy IDE2 masz CDROM i HDD na wspólnej taśmie, spróbuj dać na oddzielnych kanałach, na IDE1 HDD (master) a na IDE2 CDROM (też master) ... z opisu wyunika że mie masz nic innego na IDE2 podpiętego.

    All the best people in life seem to like
    LINUX.
    Steve Wozniak

  3. poszukaj jeszcze , glewik 9/03/03 23:43
    na stronie toshiby nowszego biosu ktory moze rozwiazac twoje problemy.
    do plyty tez zapodaj najnowszy bios.

    Pełnie bytu osiągniemy w nicości
    istenienia. /glewik

  4. Taśma - zdecydowanie!!! , bursta 10/03/03 00:36
    Druga taśma zdecydowanie. Podepnij CD-ROM na drugi kanał jako master a dysk na 1-szym tez jako master. Powinno pomóc.

    Browarek nalej w pucharek C(_)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL