Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » cVas 23:41
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12
 » Draghmar 23:09
 » ManiusNG 23:00
 » pwil2 22:46
 » Katoda Lt 22:46
 » Wolf 22:39
 » GULIwer 22:36
 » Kilgor 22:32
 » ulan 22:28
 » @GUTEK@ 22:25
 » maddog 22:24

 Dzisiaj przeczytano
 62735 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

CMD.exe problem !! polecenia nie dzialaja.... , RoY 10/03/03 23:11
Po zainstalowaniu winXP od razu je `odchudzilem`(w celu uzyskania jak najmniejszego image`u po "zghostowaniu") tzn. pousuwalem zbedne (jak mi sie wydawalo) aplikacje, opcje itp.
Problem jest taki - po odpaleniu cmd.exe i wpisaniu jakiejkolwiek komendy np. `ping` czy `netstat` pojawia mi sie komunikat: " 'ping' is not recognized as an internal or external program or batch file"
Jest to jedyny problem jaki mam po "wyczysczeniu XP (image zajmuje mi 650MB).
System dziala stabilnie.
Ogolnie nie jest to duzy problem ale latwiej mi jest wypingowac przez cmd niz np. visualroutem i chcialbym miec ta mozliwosc.
Co usunalem (zrobilem) nie tak????

  1. brakuje Ci ping.exe , bwana 10/03/03 23:44
    jak latwo mozna bylo sie domyslic:-D i ewentualnie jakichs bibliotek.

    wydaje mi sie, ze w skladnikach sieci jest mozliwosc instalacji cosia, co sie nazywa 'podstawowe uslugi sieciowe' i tam sa: ping, konsolowy ftp, konsolowy telnet i moze jeszcze cos, o czym teraz nie pamietam. jak chcesz to ping-ponga moge Ci zaaplikowac mailem. oczywiscie jesli nie boisz sie, ze to trojan:-D

    "you don't need your smile when I cut
    your throat"

    1. wal na maila... , RoY 11/03/03 00:13
      z gory dzieki !!

      1. walniete , bwana 11/03/03 00:24
        ...

        "you don't need your smile when I cut
        your throat"

        1. hmmm nie ma ...skrzynka pusciutka.... , RoY 11/03/03 01:25
          szukam tego: 'podstawowe uslugi sieciowe' nie moge
          znalezc...mam XP wersje angielska.
          W dod/usun programy mam "network services", "managment and monitoring tools", "other network tools..." - nigdzie tam nie ma tego cosia - w innych miejscach tez nie moge znalezc....poza tym jak chce niektore komponenty zainstalowac to i tak (jak powiedziales) brakuje mi bibliotek....no nic...czeka mnie reinstalka i znowu zabawa z ghostem.

          dzieki za podjecie tematu - pozdrowienia
          RoY

          1. fakt, wiadomosc wrocila , bwana 11/03/03 06:42
            wysylam ponownie... gotowe:)

            "you don't need your smile when I cut
            your throat"

            1. doszlo ! , RoY 11/03/03 09:02
              dzieki...!!

  2. To raczej wina zmiany domyslnych sciezek , Pasza 11/03/03 09:58
    Zrob tak "CD %SYSTEMROOT%/SYSTEM32"
    i wtedy np "ping onet.pl"
    Mialem kiedys cos takiego ze popieprzyly mu sie sciezki

    Pasza...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL